دو هزار سند مالكیت رایگان به روستاییان شرق گلستان اهدا شد

گنبدكاووس – ایرنا - همزمان با سفر ریاست جهموری به استان گلستان و با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، در مراسمی دو هزار فقره سند مالكیت اراضی كشاورزی، باغی و مسكونی بنیاد علوی به صورت رایگان به روستاییان شهرستان های كلاله و مراوه تپه در شرق گلستان اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد سعیدی كیا بعدازظهر دوشنبه دراین آیین كه در روستای كریم ایشان از توابع شهرستان مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان برگزار شد با بیان اینكه امروز اسناد مالكیت 788 هكتارزمین به روستاییان اهدا شد، افزود: از دو هزار سند واگذار شده، 880 مورد مربوط به اراضی كشاورزی و بقیه اراضی باغی و مسكونی است.
وی همچنین اعلام كرد: براساس كارشناسی های صورت گرفته ارزش اراضی كه سند مالكیت آنها واگذار شد، 580میلیارد ریال است كه به صورت رایگان در اختیار مردم كلاله و مراوه تپه قرار گرفت.
سعیدی كیا ادامه داد: ازآغاز اجرای این طرح تاكنون 75 هزارفقره سند مالكیت اراضی كشاورزی، باغی و مسكونی به ارزش 14 هزار میلیارد ریال به مردم مناطق مختلف كشور واگذار شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه به پروژه های محرومیت زدایی وتوسعه مناطق محروم كه در مناطق مختلف كشور به وسیله این نهاد به اجرا درآمده است اشاره و تصریح كرد: براساس تفاهم نامه ای كه درقالب این سفر با رئیس جمهوری كشورمان درگرگان امضا می شود ، بنیاد مستضعفان با مشاركت دستگاه های اجرایی و مردم پروژه محرومیت زدایی وتوسعه شهرستان مراوه تپه را از نیمه اول سال 98 اجرا می كند.
شهرستان های كلاله و مراوه تپه با بیش از 192هزارنفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
/1860/7478