۲۴ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۱۴
کد خبر: 83170476
۰ نفر
نسرین ستوده دوباره ممنوع الملاقات شد

تهران- ایرنا- وكیل مدافع نسرین ستوده وكیل دادگستری كه در زندان به سر می برد از ممنوع الملاقات شدن مجدد موكلش خبر داد.

پیام دُرفشان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: چندی است به بهانه وجود قیچی در لوازم خصوصی موكلم مجددا به صدور دستور ممنوع الملاقاتی وی اقدام كرده اند.
این وكیل دادگستری افزود: با توجه به طرح خصوصی سازی زندانها و اینكه اساسا زندانیان با دریافت جیره خشك مبادرت به آشپزی می كنند تمام ابزار آشپزی از جمله چاقوهای متعدد و مختلف در اختیار آنان قرار دارد اما اینكه چطور یك قیچی نزد موكل اهمیت یافته، جای پرسش و سوال است.
وی اضافه كرد: با توجه به شخصیت موكلم باید توجه داشت اینكه وجود یك قیچی موجب بهانه جویی برای صدور دستور ممنوعیت ملاقاتی شود فاقد هر گونه وجاهت است.
دُرفشان ادامه داد: متاسفانه مسئولان زندان به هر بهانه ای سراغ اعمال دستور ممنوعیت ملاقات موكلم با فرزندانش می روند و بدین وسیله با نقض اصل شخصی بودن مجازات ها و با تحمیل رنج به فرزندان خردسال و نوجوان وی موجب آزار وی می شوند.
وكیل مدافع نسرین ستوده یادآور شد: پیش تر هم مسئولان زندان اوین موكلم را از ملاقات فرزندانش ممنوع كرده بودند كه نسبت به این تصمیم در دادسرای كاركنان دولت طرح شكایت كردیم و موضوع برای بررسی به شعبه دادسرا ارجاع شد.
وی اظهار داشت: همان زمان پس از طرح شكایت در دادسرا دستور ممنوعیت ملاقات موكلم برداشته شد اما اكنون بار دیگر این دستور صادر شده كه امروز -دوشنبه 24 دی- طی لایحه ای موضوع را به شعبه دادسرای كاركنان دولت كه شكایت قبلی را در دست رسیدگی دارد، اعلام كردیم.
به گزارش ایرنا، نسرین ستوده وكیل دادگستری است 23 خرداد امسال با حكم جلب، بازداشت شد.
وی شهریور سال 89 نیز بازداشت و به 11 سال حبس، 20 سال محرومیت از وكالت و 20 سال ممنوعیت خروج از كشور محكوم شده بود كه این حكم در دادگاه تجدیدنظر به 6 سال حبس و 10 سال محرومیت از وكالت كاهش یافت.
وی در نهایت پس از سپری كردن سه سال حبس در سال 92 آزاد شد.
ستوده 23 خرداد امسال به خاطر صدور حكم غیابی 5 سال حبس مجدداً بازداشت شد و هم اكنون در زندان به سر می برد. ستوده چندی پیش از رئیس و معاون زندان اوین به خاطر ممنوع الملاقات كردنش به دادسرای كاركنان دولت شكایت كرد كه پس از این شكایت، دستور ممنوع الملاقاتی او لغو شد.
اجتمام * 9104 * 7029 * 3063