ري شهري: حافظان قرآن خود را ازانگيزه‌هاي قدرت طلبانه دوركنند

شهرري- ايرنا- توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم (ع) گفت: حافظان و قاريان قرآني تنها به جلب رضايت خداوند فكر كنند و خود را از انگيزه‌هاي قدرت طلبي و سودجويي دور كنند.

به گزارش ايرنا، آيت الله محمد محمدي ري شهري روز دوشنبه در دوازدهمين آئين تجليل از حافظان و قاريان قرآن كريم كه در تالار شيخ صدوق آستان عبدالعظيم(ع)برگزار شد، اظهار داشت: گاهي اوقات ارتباط با قرآن و حفظ آن براي دست يافتن قدرت انجام مي گيرد، اما قاريان و حافظان نبايد در اين دام گرفتار شوند.
وي تصريح كرد: قاريان و حافظان بايد در زمينه نشر، حفظ و تلاوت قرآن هدف گيري كرده و آرمان هاي ارزشي و ديني را در اين بخش مورد توجه قرار دهند.
آيت الله ري شهري افزود: اگر قاريان قرآني، سبك زندگي خود را بر مبناي رهنمودهاي قرآن قرار دهند، به نتايج ارزنده اي در زندگي فردي و اجتماعي خود دست مي يابند.
وي با بيان اينكه فرهنگ قرآني در دوران چهل ساله انقلاب اسلامي توسعه يافته است، گفت: يكي از ويژگي هاي مهم انقلاب اسلامي، پرورش و تربيت حافظان و قاريان ممتاز قرآن كريم است كه اين موضوع در مقايسه با گذشته قابل قياس نيست.
توليت آستان مقدس عبدالعظيم(ع) ادامه داد: تجليل و تكريم از حافظان قرآني، وظيفه نظام است و براي ايجاد انگيزه، ترويج و توسعه فرهنگ قرآني اين اقدام تداوم يابد.
وي با بيان اينكه قاريان قرآني نمي توانند بداخلاق و بدعمل باشند، افزود: قاريان به گونه اي عمل و رفتار كنند كه الگو و اسوه همه در عرصه جهاني باشند و تمامي آيات قرآني را در زندگي خود عملي و پياده كنند.
آيت الله ري شهري در ادامه اظهار داشت: سبك زندگي ديني و اسلامي از قرآن نشات مي گيرد و در آستانه چهل سالگي انقلاب اسلامي بايد اين رويه در زندگي مردم جاري و ساري شود.
وي عنوان كرد: گاهي انسانها هدف خود را از تعليم و حفظ قرآن در تامين معاش و اهداف دنيايي قرار مي هند و برخي نيز فراگيري، آموزش و حفظ قرآن كريم در توجه به خدا و نيت الهي قرار مي دهند كه اين هدف خدايي و ارزشمند است.
توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم(ع) گفت: به كارگيري نيت و هدف قرآني در زندگي فرد براي او دستاوردها و ثمرات وصف ناپذيري به همراه دارد.
به گزارش ايرنا، دوازدهمين دوره مراسم تجليل از حافظان كل قرآن كريم با حضور مسئولان، مديران و استادان قرآني و توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم (ع) در تالار شيخ صدوق برگزار شد.
در اين مراسم از 20 قاري ممتاز و برجسته تجليل و تقدير شد كه اين بالاترين سن اين افراد 50 و كمترين آنها 11 سال سن دارند.
1970/6003