مديران حق شكايت از رسانه ها را ندارند

تبريز - ايرنا - استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به نقش رسانه ها در توسعه گفت: هيچ مدير دولتي حق شكايت از رسانه ها را ندارد.

به گزارش ايرنا، محمدرضا پورمحمدي يكشنبه شب در ديدار اعضاي هيات مديره انجمن صنفي روزنامه‌نگاران، مديران مسوول و خانه مطبوعات آذربايجان‌شرقي با وي، امام، انقلاب اسلامي، مقام معظم رهبري، جنگ و شهدا و تماميت ارضي كشور را خط قرمزهاي هميشگي مطبوعات و رسانه‌ها دانست و افزود: به غير از اين موارد كه زيرسوال بردن آنها را غيرقابل تحمل مي‌دانم، هيچ خط قرمز ديگري نبايد باشد.
وي با تاكيد بر لزوم بالا رفتن آستانه تحمل مديران در مقابل رسانه ها اظهار داشت: البته مرز نقد با تخريب و سياه‌نمايي بايد رعايت شود.
استاندار آذربايجان‌شرقي با بيان اينكه نخستين تجربيات كاري خود را از رسانه و مطبوعات آغاز كرده است، تشريح كرد: اگر بخواهيم جامعه توسعه يافته‌اي داشته باشيم انسان‌هاي توسعه يافته، آگاه و مطلع لازم داريم.
وي با تشبيه كار رسانه‌ها به آينه يادآوري كرد: كاركرد آينه، نشان دادن بي سر و صداي عيب به خود شخص مي باشد.
پورمحمدي گفت: آينه را نمي‌توان شكست، چون اگر بشكني يك آينه به هزاران آينه تبديل مي‌شود.
وي با بيان اينكه نه به كسي بدهكار هستم، نه با سفارش كسي استاندار شده ام و به هيچ جناح سياسي نيز بدهكار نيستم، اظهار داشت: اهل كار هستم.
استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه مهم‌ترين وظيفه مسوولان و رسانه‌ها در مقطع كنوني، تزريق اميدواري به جامعه است، گفت: بايد در عمل مردم را نسبت به بهبود وضعيت اميدوار كنيم تا زمينه مشاركت و رضايت‌مندي عمومي فراهم شود.
در آذربايجان شرقي با 3/9 ميليون نفر جمعيت بيش از 420 رسانه مكتوب و مجازي وجود دارد.
518