مرحوم دژگانی عمر خود را وقف گسترش علم و ترویج كتابخوانی كرد

بندرعباس - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شامگاه یكشنبه با صدور پیامی درگذشت مرحوم فاطمه دژگانی را تسلیت گفت و بیان داشت:مرحوم دژگانی سال های پربار عمر خود را با نیك خلقی و عطوفت وقف گسترش علم و ترویج كتابخوانی كرد .

به گزارش ایرنا، مرتضی بانك در پیام خود آورده است: مرحوم دژگانی از بانوان فرهیخته این مرز و بوم و مربی جوانان این منطقه به سمت كمال بود.
مشاور رییس جمهوری در این پیام عنوان كرده است: وی بانویی محقق، مولف و فرهیخته ای بود كه برای تربیت جوانان این مرز و بوم به ویژه جزیره قشم تلاش كرد.
وی در پیام خود، درگذشت مرحوم دژگانی را تسلیت گفت و ادامه داد: وجود چنین بانوانی موجب فخر ایران و معرف واقعی زنان والا مقام كشورمان است.
مرحوم دژگانی صبح امروز (یكشنبه) پس از تحمل یك دوره بیماری در سن 83 سالگی درگذشت.
مرحوم دژگانی حدود 20 اثر برای شناساندن فرهنگ، آداب و رسوم شهرستان قشم و جنوب كشور به نگارش درآورد.
كتاب های «تاسیس قشم از زمان ساسانیان» با موضوع تاریخ قشم و «سفیرعشق قشم سردار شهید غلامشاه ذاكری» با موضوع معرفی 16 شهید شهرستان قشم از جمله آثار اوست.
همچنین «آنچه بر ما گذشت»، «بندرخمیر بهشت گمشده»، «زنان پیام آور عاشورا از آغاز تا كنون» و «باورهای سینه به سینه در هرمزگان» از جمله آثار منتشر شده وی هستند.
كتاب های «داستان های حقیقی و صد سال قبل استان هرمزگان»، «زندگی نامه شاعران و مشاهیر هرمزگان»، «چیستان در جنوب»، «قشم نگینی بر خلیج فارس»، و «جن زدگان جنوب ایران» برخی دیگر از آثار منتشر شده مرحوم دژگانی است.
7198/6048