بازدارندگی دفاعی كارآمد و پایدار برای ملت ایران فراهم شده است

تهران - ایرنا - رییس ستاد كل نیروهای مسلح با بیان این كه دشمنان با بسیج همه امكانات خود در صدد هستند تا اجازه تداوم ثبات و آرامش در كشور را ندهند، گفت: به رغم خواست شیطانی دشمنان، بازدارندگی دفاعی كارآمد و پایدار برای ملت ایران فراهم شده است.

به گزارش یكشنبه ایرنا از روابط عمومی سپاه، سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری روز یكشنبه در نخستین همایش مدیران ارشد روحانی نیروهای مسلح با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی و تبریك به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و توطئه ها و برنامه‌های دشمن در این خصوص اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی اراده و هزینه‌ كرده‌اند كه جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برگزار نشود و یا با تلخی همراه باشد و در این راستا با حقد و حسد و بسیج همه امكانات خود درصدد هستند اجازه تداوم ثبات و آرامش در كشور را ندهند.
سرلشگر باقری خاطرنشان كرد: با درایت فرماندهی معظم كل قوا و رهبری بی نظیر ایشان و بصیرت مردم شریف ایران و تلاش‌هایی كه دستگاه ها، نهادها و دست اندركاران حوزه امنیتی و اطلاعاتی تا به امروز انجام داده‌اند به رغم سرمایه گذاری و نقشه شوم دشمنان، كشور از امنیت خوب و مثال زدنی برخوردار است.
رییس ستاد كل نیروهای مسلح با تاكید بر اینكه 22 بهمن امسال باشكوه‌ و عظمت بیشتر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد، گفت: دشمن در طول سالیانی كه از عمر انقلاب اسلامی گذشته است به این نتیجه رسیده كه اقدام نظامی علیه ایران هم هزینه بالایی دارد و هم به نتیجه نمی‌رسد. لذا ایجاد بی ثباتی در كشور را با طراحی های مختلف و بكارگیری مزدوران خود در دستور كار قرار داده است.
وی در ادامه سناریوهای دشمن را ابتر و محكوم به شكست دانست و گفت: خدا را شاكریم كه اقتدار و آمادگی های همه جانبه نیروهای مسلح در عرصه های مختلف به رغم خواست شیطانی دشمنان، بازدارندگی دفاعی كارآمد و پایدار برای ملت ایران فراهم آورده است.
سرلشگر باقری با بیان اینكه دشمن به طور دائمی در حال توسعه توانمندی‌های خود علیه ایران اسلامی است، تصریح كرد: این بازدارندگی به شرطی پایدار خواهد بود كه ما نیز در مسابقه هوشیاری و پویایی از دشمن عقب نمانیم؛ ما نه تنها نباید حالت ایستایی و سكون داشته باشیم، بلكه در مسیر حركت و رشد سرعت ما نیز نباید از دشمن كمتر باشد.
وی افزود: بدون شك، اگر دشمن به این نتیجه برسد كه نفع جنگ با ایران اسلامی از ضرر آن بیشتر است، لحظه‌ای در حمله به ایران تردید نخواهد كرد.
عضو شورایعالی امنیت ملی تصریح كرد: هر چه تهدیدات نظامی دشمن از ما دور می‌شود، تهدیدات امنیتی، فرهنگی، نرم و روانی و نیمه سخت بیشتر و این تهدیدات بیش از اقشار عمومی جامعه، متوجه نیروهای مسلح بوده و بدیهی است هوشمندی، هوشیاری و آمادگی های خود برابر سرمایه گذاری دشمن در این عرصه ها را باید ارتقا بخشیم.
وی در ادامه یادآور شد: البته مشكلات اقتصادی، معیتشی، اجتماعی و فرهنگی و دیگر معضلاتی كه در كشور وجود دارد می تواند بسترهایی برای آسیب‌پذیری و توسعه تهدیدات فراهم آورد.
رییس ستاد كل نیروهای مسلح به ایجاد تروریسم تكفیری در منطقه اشاره و خاطرنشان كرد: تهدیدات تكفیری دشمن در منطقه یك شبه به وجود نیامده است بلكه حاصل یكی دو دهه بررسی، برنامه‌ریزی، مطالعه و تفكر چند ساله دشمنان است.
وی با اشاره به برنامه های دشمن برای استفاده از نگرش های سطحی و قشری در بخش هایی از جهان اسلام و ایجاد تفرقه و گرفتار كردن كشورها از این طریق، اظهار كرد: اگر هوشیاری، هوشمندی، مجاهدت و تلاش‌های صورت گرفته نبود، عراق و سوریه به تصرف گروه‌های تكفیری در می آمد و امروز ما در همسایگی این گروه‌های متحجر قرار داشتیم.
رییس ستاد كل نیروهای مسلح حفظ تمامیت ارضی و استقلال كشور، حفظ و پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی و حراست از امنیت كشور را ماموریت‌های مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح كرد: تداوم این ماموریت‌های خطیر، مستلزم ایجاد و حفظ پایگاهی مستحكم، پایدار، عمیق و معنوی است و روحانیت در تحقق این مهم عهده دار نقش برجسته ای هستند.
وی در ادامه تصریح كرد: چنانچه نیروهای مسلح ما دارای ظاهر و انضباط بالا اما فاقد عمق و معنویت و روحیه از خود گذشتگی و شجاعت باشند، به طور قطع نمی‌توانند رسالت خود را برابر تهدیدات و سناریوهای دشمنان به خوبی ایفا كنند.
سرلشگر باقری در ادامه با اشاره به بودجه نظامی آمریكا، رژیم صهیونیستی و برخی كشورهای منطقه یادآور شد: آمریكایی‌ها برای سال 2019، 720 میلیارد دلار اعتبار دلاری به مجلس خود بردند و تصویب كردند و رژیم صهیونیستی و برخی از كشورهای حاشیه خلیج فارس سالانه بیش از 100 میلیارد دلار بودجه دفاعی دارند.
وی با تاكید بر اینكه ما در یك نابرابری و نبرد نامتوازن به لحاظ ظاهری با دشمن قرار داریم و نیروی مسلح مومن، معتقد، شجاع، ایثارگر، با اخلاص، ماهر و منضبط در چنین وضعیتی می‌تواند بازدارندگی ما را پایدار و مستحكم كند، اظهار كرد: اعتقاد داریم این قوای كوچك به شرطی می‌تواند برابر قوای بزرگ ایستادگی كند كه از چنین ویژگی‌هایی برخوردار بوده و روحانیت در تحقق این مهم نقش تعیین كننده ای را ایفا می كند.
رییس ستاد كل نیروهای مسلح تداوم رشد چشمگیر و ارتقای توانمندی نیروهای مسلح تا رسیدن به نیروهای مسلح تراز انقلاب اسلامی را انتظار فرمانده معظم كل قوا برشمرد و اظهار كرد: ما تا رسیدن به این نقطه مطلوب فاصله داریم و باید با سرعت این كار را انجام دهیم.
وی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را انسان محور و معنویت افزایی و ارتقای بصیرت را انتظار مقام معظم رهبری از روحانیت در نیروهای مسلح دانست و تاكید كرد: نیروهای مسلحی كه با انواع تهدیدات دشمن در عرصه های مختلف نظامی، امنیتی، فرهنگی و... مواجه هستند، باید برای انجام ماموریت و مسئولیت سنگین از استحكام و قوام بسیار زیادی برخوردار باشند.
رییس ستاد كل نیروهای مسلح با تاكید بر لزوم جذب نیروهای مومن، جهادگر، انقلابی و اصیل در نیروهای مسلح، تصریح كرد: روحانیت معزز باید به این موضوع اهتمام جدی و حساسیت داشته باشد و نسبت به اجرای دقیق آن مراقبت كند.
سرلشگر باقری در پایان نقش عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح را نقشی بی بدیل عنوان و تاكید كرد: عقیدتی سیاسی‌ها و حفاظت اطلاعات‌ها دو بازو و یار و یاور فرماندهی هستند و اگر این مجموعه‌ها هم‌جهت و هم‌افزا باشند می‌توانند مسئولیت خود را به درستی انجام دهند، بنابراین مدیران، فرماندهان، روحانیت و سایر دستگاه‌های فرهنگی و غیر فرهنگی در این هم افزایی نقش اساسی بر عهده دارند.
سیام*9612**1751**1535