سرمربي دورتموند و دستورالعملي خاص براي «پختن كيك» قهرماني

تهران- ايرنا- «لوسين فاور» سرمربي تيم بورسيا دروتموند در آستانه بازي يكه تاز بوندسليگا با تاتنهام در مرحله حذفي ليگ قهرمانان اروپا، فرآيند ساخت يك تيم موفق فوتبال را به پختن كيك تشبيه كرد.

به گزارش ايرنا، تارنماي خبري «گل» روز يكشنبه نوشت: چند نمايش ضعيف از مدافع عنوان قهرماني بوندسليگا يعني بايرن مونيخ به همراه چند نمايش دلپذير و درخشان از دورتموند دست به دست يكديگر داده و منجر شد تا زردپوشان خود را به رتبه نخست ليگ برتر فوتبال آلمان برسانند؛ جايگاهي كه افراد كمي تصور مي كردند مرد تازه وارد بتواند در مدتي كوتاه پس از حضورش در «سيگنال ايدونا پارك»، آن را تصاحب كند.
با اين حال، فاور معتقد است كه وي در لحظه، تنها به يك بازي مي انديشد چرا كه يك شكست به آساني مي تواند ورق را به ضرر تيم تحت هدايتش برگرداند.
وي در اين باره اظهار داشت: بايد آرامش خود را حفظ كرده و دلايلي را كه منجر به اشتباه و متعاقبا شكست مي شود، تجزيه و تحليل كنم.
سرمربي تيم دورتموند ادامه داد: شكست بخشي از فرآيند تشكيل تيمي جوان است، در واقع اين موضوع به پيشرفت آنها كمك مي كند؛ من به فلسفه خود پايبند هستم و در لحظه تنها به يك بازي مي انديشم؛ حتي اگر تنها 2 بازيكن در فرم ايده آل نبوده يا مصدوم باشند، اوضاع به راحتي با مشكل روبرو خواهد شد، درست مثل يك كيك؛ ممكن است خمير را به خوبي ورز داده باشيد اما به يكباره متوجه نبودن شكر يا دارچين مي شويد، تركيب مورد استفاده هميشه وجه تمايز است، نداشتن يك جزء به قيمت خراب شدن كيك تمام مي شود.
دوران سرمربي گري فاور به سال 1991 باز مي گردد اما او تنها پس از سپري كردن دوراني موفق در هرتابرلين و مونشن گلادباخ و همچينن پس از پذيرفتن هدايت «نيس» فرانسه در سال 2016، موفق شد خود را در كانون توجهات قرار دهد.
بازگشت دورتموند به رقابت هاي بوندسليگا پس از گذراندن تعطيلات سال نو، با نبرد آنان با لايپزيگ آغاز خواهد شد.
ورزشي**3991**9129