749 داوطلب در جمعيت هلال احمر اروميه فعاليت دارند

اروميه - ايرنا - مدير هلال احمر اروميه گفت: 749 نفر در تعامل با جمعيت هلال احمر اين شهرستان فعاليت‌هاي داوطلبانه و بشردوستانه انجام مي دهند.

جواد عليزاده روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: علاوه بر آن، 156 امدادگر در اروميه فعاليت مي كنند و در آمادگي كامل براي مقابله با بحران قرار دارند.
وي با اشاره به جمعيت جوانان فعال در هلال احمر اين شهرستان اضافه كرد: 638 نفر جزو داوطلبان جوان جمعيت هلال احمر اروميه هستند.
وي ادامه داد: امروز امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر از آمادگي و توانمندي بسيار بالايي برخوردار هستند زيرا بايد هر لحظه آماده خدمت‌ رساني باشند.
وي با اشاره به اينكه دوره هاي آموزشي براي بالابردن توانايي و ارتقاي كيفيت خدمات نيروهاي هلال احمر اين شهرستان اجرا مي شود، بيان كرد: برگزاري دوره هاي عمومي امداد، نجات، جاده، ارتفاع، سيلاب و پيش بيمارستاني از جمله اين برنامه ها بوده است.
عليزاده گفت: مقابله با بحران‌ها، امداد در سوانح، آموزش همگاني و عواملي از اين قبيل از جمله وظايف جمعيت هلال احمر است و در همين جهت با اجراي آموزش هاي همگاني تلاش داريم تا فرهنگ خود كنترلي در جامعه نهادينه شود.
وي بيان كرد: 13 كانون دانشجويي هلال احمر، 11 كانون غنچه هاي هلال احمر و سه كانون روستايي و آزاد در سطح شهرستان اروميه فعاليت دارد و آموزش هاي لازم را در جامعه هدف ترويج مي كند.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي از جمله استان هاي سردسير كشور است كه به علت موقعيت جغرافيايي و شرايط آب و هوايي منحصر بفرد همواره در معرض بحران هاي طبيعي نظير سيل و زلزله قرار دارد و كسب آمادگي براي امدادرساني و كاهش دامنه آسيب ها و خسارت هاي آن جزو ضرورت هاي زندگي اجتماعي شهروندان اين استان محسوب مي شود.
آذربايجان غربي 17 شهرستان، 42 شهر و بيش از 2 هزار و 800 روستا دارد و جمعيت آن حدود سه ميليون و 300 هزار نفر است.
جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران يك سازمان غيرانتفاعي ايراني و عضوي از نهضت بين‌المللي صليب سرخ و هلال احمر است و در داخل كشور ايران و در برخي موارد در ديگر مناطق جهان به فعاليت‌هاي امدادي و بشردوستانه فعاليت دارد.
هلال‌احمر طبق وظايف بين‌المللي خود (كميته بين‌المللي صليب سرخ) بايد در مواقع بروز بحران‌هايي نظير سيل، زلزله و جنگ و غيره در داخل و خارج مرزها به امدادرساني و خروج مصدومان و قربانيان اين حوادث كمك كند.
هلال احمر جمهوري اسلامي ايران داراي سازمان‌هاي زيرشاخه متعددي است كه طيف گسترده‌اي از خدمات پزشكي، بهداشتي، آموزشي و امدادي را در بر مي‌گيرد.
حمايت از آسيب ديدگان نظامي و غير نظامي، آمادگي در برابر سوانح، پاسخ گويي به سوانح، كمك به بهبود بهداشت و سلامت جامعه، گسترش اصول هفتگانه نهضت بين المللي صليب سرخ وهلال از محورهاي اصلي فعاليت جمعيت هلال احمراست.
9918/7129