برنامه سوم شهرداري پايتخت از امروز در شورا بررسي مي شود

تهران-ايرنا- معاون برنامه‌ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهردار تهران گفت: لايحه پيشنهادي برنامه سوم توسعه شهرداري پايتخت از امروز -يكشنبه- در دستور كار جلسه علني شوراي اسلامي شهر قرار مي‌گيرد.

سكينه اشرفي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در اين باره اظهارداشت: لايحه بازآرايي شده برنامه سوم شهر تهران كه 20 آذرماه توسط پيروز حناچي، شهردار تهران، به شوراي شهر ارائه شده بود، 18 دي‌ماه به تائيد كميسيون تلفيق شوراي اسلامي شهر تهران رسيد و از امروز رسيدگي به اين لايحه در صحن علني شوراي شهر آغاز خواهد شد.
وي به برخي تغييرات در لايحه بازآرايي شده برنامه سوم نسبت به متن اوليه اين لايحه اشاره كرد و افزود: مهمترين تغييرات ويراست دوم لايحه برنامه سوم مبتني بر هم‌راستا كردن مواد برنامه با چشم‌انداز و اهداف راهبردي طرح جامع شهر تهران به عنوان سند چشم‌انداز و تطبيق مواد و احكام برنامه با قوانين و مقررات كشور در حوزه مديريت شهري است.
اشرفي با تاكيد بر اينكه تغييرات برنامه در راستاي رفع مغايرت‌ها و ارتقاي هماهنگي و هم‌افزايي در احكام آن صورت گرفته است ادامه داد: در اين جهت، ماتريس وظايف دستگاه‌هاي اجرايي در جهت شفاف‌سازي و تعيين سطح مداخله و اختيارات دستگاه‌هاي اجرايي و عمومي كشور در حوزه مديريت شهري ترسيم شد.
وي اضافه كرد: ترسيم اين ماتريس بر اين اساس بود كه پيچيدگي و چندبعدي بودن فعاليت‌هاي حوزه مديريت شهري، صرفاً از طريق درگير شدن شهرداري تهران به‌تنهايي امكان‌پذير نيست و نياز به مسئوليت‌پذيري دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط و هماهنگي بيشتر با مديريت شهري است.
معاون شهردار تهران به تلاش‌هاي صورت گرفته براي تدوين و نهايي‌شدن اين لايحه اشاره كرد و گفت: در يك ماه گذشته تلاش همكاران معاونت‌هاي تخصصي شهرداري تهران به همراه مشاوران و كارشناسان كميسيون‌هاي تخصصي شوراي اسلامي شهر تهران در حالي پيرامون اين لايحه انجام شد كه اميدواريم به پشتوانه اين سرمايه اجتماعي، گام‌هاي اجرايي مهمي را براي رفع مشكلات جدي و مزمن كلان‌شهر تهران در راستاي تحقق اين برنامه داشته باشيم.
تهرام/9353 / 1539