مصوبات ستاداقتصادی برای دستگاهها ازجمله صداوسیما الزامیست

تهران-ایرنا- وزیركشور و رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور در دوازدهمین نشست این ستاد ضمن تاكید بر هماهنگی قوا و دستگاههای اجرایی در اطلاع رسانی درست و به موقع و استفاده از اطلاعات صحیح در تمام حوزه ها بوی‍‍ژه مباحث اقتصادی گفت: مصوبات و تصمیمات ستاد برای تمامی دستگاهها از جمله صدا و سیما الزامیست.

به گزارش ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، در این نشست كه عصر شنبه در وزارت كشور برگزار شد، عبدالرضا رحمانی فضلی از رسانه های گروهی به وی‍ژه صدا و سیما خواست در طرح مسائل و موارد اقتصادی بویژه موضوعات مرتبط با بودجه سال آینده از افراد مطلع و آگاه به موضوع در كنار نمایندگانی از دستگاه های اجریی مربوط به موضوع دعوت كنند.
وی یادآور شد: رسانه ها و صدا و سیما باید مراقبت كنند كه انتقادات كاملا منصفانه و كارشناسی ارائه شود چرا كه ارائه برخی اطلاعات ناقص برغم تلاش های صورت گرفته برای برون رفت از مشكلات اقتصادی می تواند موجب قضاوت های نادرست شود.
وزیر كشور تصریح كرد: دستگاهها در مقابل انتشار اطلاعات نادرست اقتصادی به جای پاسخگوئی، منفعلانه عمل نكنند؛ اگر اینگونه موارد مدیریت نشود كار سخت تر خواهد شد.
رحمانی فضلی با اشاره به گزارش نهادهای عضو درخصوص تأمین نیازهای ضروری كشور اظهار كرد: برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی باید مراقبت لازم از مبدأ تا مقصد از سوی شبكه های نظارت و توزیع صورت گیرد.
وی با اشاره به در پیش بودن جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از استانها خواست پیگیر طرح های بزرگ ملی و آماده افتتاح باشند.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور با تأكید بر تلاش ستادهای مجری طرحهای ویژه نوروزی برای تأمین نیازهای مردم در آستانه سال نو گفت: اصناف نیز می توانند با ظرفیت مردمی خود پای كار بیایند تا شاهد نشاط اجتماعی در آستانه ورود به سال جدید باشیم.
رحمانی فضلی عنوان كرد: ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور، نهادی نوپاست و در طول مدت فعالیت خود تلاش كرده است با كمك سایر دستگاه ها به بهبود روند كارها كمك كند هر چند كه معتقدیم این ستاد می تواند در آینده بهتر هم عمل كند.
وزیركشور در پایان به تلاش مذبوحانه دشمنان مردم ایران در سالگرد حوادث دی ماه سال گذشته اشاره كرد و گفت:‌ به لطف خداوند و هوشیاری مردم كشور، تحركات تبلیغاتی دشمن نتوانست بر روحیه مردم اثر بگذارد و ضد انقلابیون وابسته به بیگانه بیش از پیش مأیوس شدند.
در این نشست همچنین نمایندگان وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهای عضو ستاد نیز به تشریح آخرین اقدامات انجام شده در راستای اجرای مصوبات جلسات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی كشور در زمینه های اطلاع رسانی بودجه سال 98، چگونگی تأمین كالاهای اساسی مورد نیاز كشور و چگونگی نظارت بر فرآیند تأمین و عرضه اقلام ضروری مردم پرداختند.
شبك**1983**1708