آيت الله هاشمي در راه گرفتن حق مردم هرگز سكوت نكرد

سمنان - ايرنا - عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني همواره با صداي بلند، رفاه و رسيدگي به امور مردم را فرياد مي زد و دفاع از حقوق مردم سكوت نمي كرد مگر مواردي كه مصلحت نظام و رهبري به ميان بود.

به گزارش ايرنا، آيت الله محمدحسين احمدي شاهرودي شامگاه شنبه در مراسم دومين سالگرد ارتحال آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني در دامغان گفت: بسياري از تهمت و توهين ها به هاشمي وارد مي شد اما به دليل اينكه به رهبري و نظام خدشه وارد نشود، سكوت مي كرد.
وي جهاد و صبوري هاشمي را بي بديل دانست و گفت: هاشمي رفسنجاني در عين جهاد در بسياري از موارد سكوت و صبر اختيار مي كرد.
احمدي شاهرودي گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني بعد از پيروزي انقلاب، همچون افسر خدمتگزار، در دفاع مقدس همچون فرماندهي دلاور و بعد از جنگ تحميلي به صورت يك سردار به امر سازندگي پرداخت.
وي هاشمي را شخصيتي فراجناحي، ملي و جهاني دانست و گفت: هاشمي محبوب بسياري از كشورها بود و در زمان درگذشت او نيز بسياري از كشورها پيام تسليت ارسال كردند و فقدان آيت الله را به مردم ايران تسليت گفتند.
وي افزود: هاشمي ظرفيت خدمت به مردم، توسعه در ايران و رفاه را بيش از سمت هاي خود مي دانست كه به همين دليل به رياست جمهوري روي آورد و اداره كشور را به دست گرفت تا بتواند در خدمت توسعه و آباداني كشور باشد.
به گزارش ايرنا، آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني نوزدهم دي ماه سال 95 در سن 82 سالگي بر اثر عارضه قلبي در تهران دعوت حق را لبيك گفت و به ملكوت اعلي پيوست.
وي در دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامي، سه دوره رياست مجلس شوراي اسلامي را بر عهده داشت و دو دوره نيز رييس جمهور بود.
حضور در مجلس خبرگان رهبري و نيز رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام از فعاليت هاي بارز سياسي مرحوم هاشمي به شمار مي رود كه وي را به يكي از شخصيت هاي تاثيرگذار در تاريخ ايران و انقلاب اسلامي تبديل كرد.
9856/7408