دوره توانمندسازی ائمه جماعات هلال احمر در كرمان برگزار شد

كرمان - ایرنا - مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان گفت: دوره آموزشی ائمه جماعات این جمعیت در راستای توانمندسازی و شیوه های جذب به نماز با حضور ائمه جماعات هلال احمر استان های كرمان، یزد و سیستان بلوچستان از امروز (شنبه) آغاز شده است.

حجت الاسلام مجید سجادی در حاشیه برگزاری دوره توانمندسازی ائمه جماعات هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این دوره آموزش ها با حضور اساتیدی از ستاد اقامه نماز، قائم مقام دبیر ستاد اقامه نماز كشور و مسئول نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان تدریس می شود.
وی اظهار داشت: همچنین در قالب این دوره برای جذب قشرهای مختلف جامعه از جمله دانشجو، طلبه، نوجوان، جوان و برای هر گروه سنی آموزش هایی ارائه می شود.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان گفت: برنامه های دوره توانمندسازی ائمه جماعات استان های كرمان، یزد و سیستان بلوچستان در راستای نماز و فضای مجازی، شبهات، تهدیدات جامعه و جدا شدن از مسجد به صورت علمی و عملی تعریف شده است.
وی ادامه داد: همچنین كاربردهای نماز در عرصه فرهنگی، اعتقادی، اقتصادی، اخلاقی و تاریخی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد و الگوهای اصلی موثر در نماز و ویژگی های آنان از جمله شهدای محراب و شخصیت های علمی و معنوی موثر طی این دوره شناسایی و معرفی می شوند.
حجت الاسلام سجادی تصریح كرد: قدرت ما در معنویت ما است و هرچه ارتباطات به خدا قویتر تاثیرگذاری در جامعه افزایش می یابد.
وی افزود: طی این دوره توانمندسازی ائمه جمعه استان های كرمان، یزد و سیستان بلوچستان به صورت كاربردی به افرادی از استان ها آموزش داده می شود كه این افراد می توانند در جذب مخاطب به نماز موفق عمل كنند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان تاكید كرد: همچنین در این دوره بر آداب و اسرار، احكام، اصلاح قرائت نماز تاكید می شود كه خود امام جماعت ها با تذكرات و آموزش ها بتوانند اصلاح كننده قرائت نماز مردم باشند.
**بصیرت افزایی وظیفه دفتر نمایندگی ولی فقیه است
وی بیان كرد: بصیرت افزایی در حیطه مذهبی و ملی یكی از وظایف با اهمیت در حوزه دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان است.
حجت الاسلام سجادی اضافه كرد: دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان وظیفه نظارتی در راستای رعایت شرعیات و ارتباط با معاونت ها و تمامی این مجموعه دارد و در این زمینه در نشست ها، همایش ها، دوره های علمی و آموزشی شركت می كند.
وی با بیان اینكه سخنرانی علمی و كاربردی با توجه به حوزه ماموریت هر معاونت تعریف می شود گفت: اجرای مسابقات احكام قرآنی، نهج البلاغه و مسابقات مناسبتی ا زجمله وصیت نامه و زندگی نامه امام خمینی (ره)، خریداری كتاب های شرعی، مسابقه بصیرت افزایی از دیگر برنامه های حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان است.
**هلال احمر حلقه ارتباطی نیازمندان و توانمندان است
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان كرمان افزود: مردم و خیران به مجموعه بشر دوستانه و غیر دولتی جمعیت هلال احمر با نگاه خدمت رسانی توجه كنند.
وی ادامه داد: مردم با هدف كمك رسانی به نیازمندان و اعتمادی كه در حوادث به این جمعیت دارند و جمعیت هلال احمر را در اجرای طرح ها یاری كنند.
حجت الاسلام سجادی اظهار داشت: یكی از وظایف این جمعیت ایجاد حلقه ارتباطی بین نیاز نیازمند و توان توانمند است.
دوره آموزشی توانمندسازی ائمه جمعه در شیوه های جذب به نماز از امروز (شنبه) با حضور ائمه جمعه های استان های كرمان، یزد و سیستان بلوچستان در محل جمعیت هلال احمر استان كرمان آغاز شده و تا فردا ادامه دارد.
7420/ 5054