توسعه ورزش در روستاها موجب شناسايي استعدادهاي نهفته مي شود

مراغه - ايرنا - رئيس هيات ورزش روستايي و بازي هاي بومي محلي مراغه گفت: توسعه ورزش روستايي و ايجاد خانه هاي ورزش در روستاها به تقويت بعد همگاني و قهرماني ورزش كمك كرده و موجب كشف استعدادهاي ناشناخته مي شود.

به گزارش ايرنا، ابراهيم محمدي عصر شنبه در جلسه هماهنگي مسابقات فوتسال روستايي اين شهرستان گفت: روستاهاي مراغه ظرفيت ها و قابليت هاي چشمگيري در زمينه هاي گوناگون به ويژه ورزش دارند كه كشف اين استعدادها و استفاده از اين ظرفيت ها، در دستور كار اين هيات قرار دارد.
وي افزود: اين هيات در سال هاي گذشته با مشكلات گوناگون مديريتي روبرو بوده كه در تلاشيم با مجموعه جديد و جوانان در راه توسعه ورزش روستايي قدم هاي مثبتي را برداريم.
محمدي اضافه كرد: به طور كلي توجه به روستاها از نظر توزيع عادلانه امكانات ارزشمند بوده و موجب ايجاد شادابي و نشاط اجتماعي، جلوگيري از مهاجرت و افزايش سلامت جامعه مي شود.
وي ادامه داد: توسعه ورزش در مناطق روستايي كه از امكانات كمتري برخوردار هستند موجب كشف استعدادها و برخورداري از امكانات مناسب ورزشي مي شود.
محمدي همچنين از آغاز مسابقات فوتسال روستايي از ابتداي ماه آينده در روستاي ورجوي (ورائوي) خبر داد و گفت: در اين رقابت ها بيش از 150 ورزشكار و مربي از روستاهاي بخش مركزي در قالب 10 تيم و به مدت دو ماه با هم به رقابت مي پردازند.
وي گفت: اين مسابقات با همكاري بخشداري مركزي مراغه، هيات فوتبال، نيروي انتظامي، اورژانس و هلال احمر برگزار مي شود.
محمدي به برنامه هاي اين هيات در دهه فجر اشاره كرد و گفت: برگزاري مسابقات دارت در روستاي داش آتان، مسابقات تنيس، طناب كشي و طناب زني، پياده روي و ورزش هاي همگاني و هماهنگي براي برگزاري جام نوروزي از مهمترين برنامه هاي ورزشي اين هيات در طول ايام دهه فجر خواهد بود.
وي گفت: لازمه رشد و توسعه هر چه بيشتر ورزش شهرستان توجه، شناسايي، پرورش و استفاده از تمامي ظرفيت ‌هاي ورزشي در نقاط مختلف اين شهرستان به خصوص در روستاها است.
بخش مركزي مراغه با 74 روستا داراي 68 هزار نفر جمعيت بوده كه تمامي روستاها داراي شوراي اسلامي با 245 نفر عضو و 66 روستاي اين بخش نيز داراي دهياري است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/9880