۲۲ دی ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۱۰
کد خبر: 83168139
۰ نفر
امسال 6 میلیون گردشگر خارجی وارد كشور شدند

كرمانشاه - ایرنا - معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در 9 ماه گذشته 6 میلیون گردشگر خارجی وارد كشور شده اند و این عدد در شرایط تحریم به دست آمده است.

به گزارش ایرنا، محمد خیاطیان روز شنبه در آئین تكریم و معارفه مدیركل میراث فرهنگی استان كرمانشاه اظهار داشت: به واسطه شرایطی كه در جامعه هست و ناجوانمردی هایی كه در سطح بین المللی نسبت به نظام وجود دارد. مدیران را به این سمت برده كه به مقوله گردشگری به عنوان یكی از بخش های اشتغالزا و تامین منابع و ارزآور برای كشور توجه ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینكه آینده اقتصاد كشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد، افزود: امروزه كشورهایی همچون هندوستان با وجود برخورداری از منابع مناسبی كه دارند حوزه فعالیت های خود را به سمت گردشگری برده اند و یا كشوری كه هیچ فضای گردشگری از جنس میراث جهانی ندارد امروز همه هدف خود را بر روی گردشگری متمركز كرده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی كشور تركیه برای توسعه صنعت گردشگری، اظهار داشت: درآمدها و منافع این كشور در حوزه گردشگری از درآمد نفتی ما هم گاها بیشتر است.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی بیان داشت: در ایران با توجه به 32 هزار اثر ثبت شده در گردشگری عقب هستیم. البته این روزها با این وجود آمارهای مناسبی در حوزه گردشگری وجود دارد كه با وجود همه مشكلات كشور امیدواركننده است.
خیاطیان تصریح كرد: وقتی تحریمی صورت می گیرد، تحریم حرف نیست و در عمل ایران هراسی در اقصی نقاط دنیا جاری و ساری می شود، ایران هراسی كه با هدف براندازی نظام است.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه اظهار داشت: اگر می خواهیم در گردشگری به چشم انداز مناسبی برسیم باید از داشته های خود به بهترین شكل استفاده كنیم و گردشگری را صرفا با طبیعت گردی برابر ندانیم و حوزه های میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز باید در خدمت گردشگری قرار گیرند.
وی با بیان اینكه، باید داشته های میراث فرهنگی برای جذب گردشگر به كار گرفته شوند، تصریح كرد: در این شرایط كه كشور نیازمند جذب گردشگر به ویژه در حوزه خارجی است میراث فرهنگی باید با همه توان در این حوزه ورود كند.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی با بیان اینكه باید به موضوع گردشگری و تنوع در آن پرداخته شود و در حوزه های مختلف از جمله اكو توریسم، توریسم سلامت، توریسم ورزشی و... باید مورد توجه قرار گیرند.
وی در ادامه داشتن 371 كیلومتر مرز مشترك كرمانشاه با كشور عراق را فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری سلامت، زیارت و تفریحی در این استان عنوان كرد.
خیاطیان افزود: با برنامه ریزی و هدف گذاری می توان چشم انداز مناسبی در حوزه گردشگری استان كرمانشاه ترسیم شود تا بتوان كرمانشاه 2020 به عنوان قطب گردشگری ملی و بین المللی تبدیل شود.
وی در پایان ضمن تقدیر از عملكرد جلیل بالایی در مدیریت میراث فرهنگی استان، اظهار داشت: ایشان انسانی آرام، پرتلاش و مدبری هستند كه در زمان حضور در این اداره كل به یك وحدت نظر و آرامشی رسید كه منجر به اتفاقات خوبی در استان شد.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی در خاتمه با اشاره به معرفی امید قادری به عنوان مدیركل میراث فرهنگی استان كرمانشاه، اظهار داشت: ایشان از مدیران خوب، پرتلاش و با انگیزه است كه نیازمند است همه به او كمك كنیم تا در مسئولیت پیش رو موفق شود.
8066/7447