سيلي دولت مالزي به كشورهاي عرب حامي رژيم صهيونيستي

تهران – ايرنا – روزنامه فرامنطقه اي 'راي اليوم' روز شنبه نوشت: تصميم ماهاتير محمد نخست وزير مالزي مبني بر عدم صدور ويزا براي شناگران رژيم صهيونيستي، سيلي محكمي به صورت حكام كشورهاي عربي حامي اين رژيم بود.

به گزارش ايرنا، قرار است در ماه جولاي سال جاري ميلادي (مرداد – شهريور سال 98) مالزي ميزبان مسابقات بين المللي شنا باشد و در اين راستا بايد براي كشورهاي حاضر در اين مسابقات ويزا صادر كند اما مقامات مالزي اعلام كردند براي شناگران رژيم صهيونيستي ويزا صادر نخواهند كرد.
اين مسابقات يكي از اصلي ترين مسابقات انتخابي ورودي بازي هاي پارالمپيك 2020 توكيو است.
راي اليوم در سرمقاله خود در اين باره افزود: 'ماهاتير محمد' نخست وزير مالزي از ابتدا با اتخاذ موضعي محكم بر سر اصول خود ايستاد و گفت كه ما صهيونيست ها را به كشور خود راه نمي دهيم حتي اگر اين امر به گرفتن حق ميزباني از مالزي منجر شود.
در ادامه گزارش آمده است: ماهاتير محمد با دستاني پاك و راستگويي مالزي را به يكي از قدرت هاي اقتصادي منطقه تبديل كرده و جايگاه اين كشور را در منطقه تثبيت كرده است.
ماهاتير محمد همواره به ارزش ها و اصول دين اسلام پايبند بوده و بر سر آن ها معامله نكرده است، او در اوج قدرت، كرسي نخست وزيري را ترك و جز بعد از گسترش فساد به آن بازنگشت.
راي اليوم نوشت: بازگشت وي نيز مانند برخي كشورهاي عربي با زور يا كودتاي نظامي صورت نگرفت بلكه با راي مردم انجام شد.
در ادامه اين مطالب آمده است: اين موضع عزت مندانه درحالي از سوي ماهاتير محمد اتخاذ شده است كه كشورهاي عربي به بهانه پايبندي به قوانين كميته بازي هاي المپيك و اعمال سياست جدايي ورزش از سياست، روابط خود را با اين رژيم عادي سازي مي كنند اما همه اين موضوعات مطرح شده فقط بهانه اي براي زير پاگذاشتن ارزش ها و اصول دين اسلام است.
اين كشورها به گرمي از مقامات و تيم هاي ورزشي رژيم صهيونيستي استقبال مي كنند و اجازه مي دهند پرچم اين رژيم در كشورشان به اهتزاز دربيايد.
مالزي با رژيم صهيونيستي روابط ديپلماتيك ندارد و دولت و مردم مالزي همواره يكي از حاميان فلسطيني ها در عرصه هاي بين المللي بوده اند.
شبك **خاورم**9208**1392