درآمد مالیاتی از محل مشاغل در سال آینده 61 درصد رشد دارد

تهران-ایرنا- عضو هیات رییسه كمیسیون تلفیق بودجه سال 98 گفت: بیشترین حجم رشد مالیاتی را در بحث مربوط به مالیات مشاغل داریم، به عبارتی درآمد مالیاتی از محل مالیات مشاغل به نسبت سال 97 در سال آینده، 61 درصد رشد دارد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، سیدعلی ادیانی درباره نشست نوبت عصر كمیسیون تلفیق بودجه سال 98، گفت: این نشست با حضور وزیر اقتصاد، معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان امور مالیاتی و مجموعه معاونین مالیاتی و خزانه وزارت اقتصاد برگزار شد.
وی ادامه داد: در این نشست درآمدهای مالیاتی و شاخص های آن مورد بررسی قرار گرفت. گزارشی در خصوص مجموعه درآمدهای مالیاتی اعم از مالیات مستقیم و كالا و خدمات در چارچوب جداول مرتبط با بودجه سال 98 ارائه شد.
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: میزان رشد درآمد مالیاتی به نسبت سال 97 در قالب اعداد و ارقام به تفكیك مجموعه افرادی كه مشمول مالیات، اشخاص حقوقی، مالیات بردرآمد، مالیات بر ثروت، مالیات های مستقیم و مالیات كالا و خدمات به اطلاع اعضای كمیسیون تلفیق بودجه رسید.
عضو هیات رئیسه كمیسیون تلفیق بودجه سال 98، گفت: برای كل مشاغل و كسبه آنچه باید نسبت به كسب درآمد و فعالیت های مرتبط با بازار داشته باشند، مالیات پرداخت كنند، افزایش 61 درصدی پیش بینی شده البته این رشد چیزی است كه در لایحه دولت آمده و ممكن است در كمیسیون تلفیق و صحن علنی دستخوش تغییرات قرار گیرد.
این نماینده مجلس دهم افزود: بدهی ها و مطالبات دولت نیز مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی از بدهی كه دولت به پیمانكاران، اشخاص حقوقی تعاونی، اشخاص حقوقی خارجی، موسسات نهادهای عمومی غیردولتی، بانك ها و موسسات مالی اعتباری خصوصی دارند، تشریح شد.
عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبصره 5 لایحه بودجه سال 98 كه مرتبط به انتشار اوراق اسناد خزانه است، ادامه داد: عملكرد انتشار اوراق بهادار به تفكیك سنوات 92 تا 97 با آمار و ارقام ارائه شد و همچنین ظرفیت پیش بینی شده برای انتشار اوراق در لایحه بودجه سال 98 تبیین شد.
عضو هیات رئیسه كمیسیون تلفیق بودجه سال 98، با بیان اینكه در دو نشست امروز شاخص های بودجه در حوزه منابع و مصارف مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: احتمالا فردا كمیسیون تلفیق با حضور مسئولان ذیربط و كشوری وارد بررسی كلیات بودجه می شود.
سیام**1058**1535