اميرعبداللهيان: روابط تهران و بغداد راهبردي باقي مي ماند

تهران-ايرنا- دستيار ويژه رييس مجلس و مديركل امور بين الملل در ديدار با عضو كميسيون سياست خارجي مجلس نمايندگان و وزيركشور سابق عراق بر ضرورت تقويت و توسعه همكاري ها بين دو كشور تاكيد كرد و گفت: روابط تهران و بغداد مستحكم و راهبردي باقي مي ماند.

به گزارش ايرنا از خانه ملت، حسين اميرعبداللهيان دستيار ويژه رئيس مجلس و مدير كل امور بين الملل با محمد الغبان عضو كميسيون سياست خارجي مجلس نمايندگان و وزير كشور سابق عراق ديدار و گفتگو كرد.
اميرعبداللهيان در اين ديدار با تبريك آغاز به كار پارلمان و دولت جديد عراق بر ضرورت تقويت و توسعه همكاري هاي فيمابين در زمينه هاي مختلف بويژه حوزه پارلماني تاكيد كرد.
دستيار ويژه رئيس مجلس و مدير كل امور بين الملل با اشاره به انتقال نيروهاي نظامي آمريكا از سوريه به عراق اظهار داشت: ما امنيت عراق را امنيت جمهوري اسلامي ايران و منطقه دانسته و سياستهاي مداخله گرانه آمريكا را در منطقه در تضاد با ثبات و امنيت مي دانيم.
اميرعبداللهيان افزود: مردم و رهبران عراق در مبارزه با تروريسم و حفظ استقلال و تماميت ارضي اين كشور با قدرت و حكمت عمل كردند.
محمد الغبان نيز ضمن ابراز خرسندي از روابط قوي و برادرانه بين دو كشور و قدرداني از حمايت و پشتيباني هاي جمهوري اسلامي ايران از عراق گفت: دولت و پارلمان عراق همواره در مسير توسعه و ثبات و امنيت كشور و منطقه گام برمي دارد.
وي افزود: از مراودات بخش هاي تخصصي پارلماني و تبادل نظر نمايندگان در جهت بهره مندي از توانمندي هاي يكديگر استقبال مي كنيم و تمام تلاش خود را در زمينه تقويت و توسعه همكاري هاي دو جانبه و همچنين پارلماني در دوره جديد مجلس عراق بكار خواهيم گرفت.
در اين ديدار طرفين ضمن ارائه آخرين تحولات منطقه اي و بين المللي، پيرامون موضوعات و مسائل مشترك در حوزه سياسي و اهميت همكاري هاي منطقه اي، تبادل نظر كردند.
سيام**1058**1535