هند،مذاكرات صلح افغانستان را با مديريت افغان ها تاييد مي كند

تهران - ايرنا - «سوشما سواراج» وزير امور خارجه هند در جريان ديدار «زلمي خليل‌زاد» نماينده امور خارجه آمريكا براي پيگيري مذاكرات صلح افغانستان با وي گفته است كه هند تاكيد دارد كه روند گفت‌ و گوهاي صلح در افغانستان با مديريت و رهبري خود افغان‌ها باشد.

به گزارش روز شنبه ايرنا ، با توجه به اخباري كه رسانه هاي محلي هند منتشر كرده اند، خليل زاد ديروز جمعه با سواراج ديدار كرده است.
اين ديدار بعد از آن انجام شد كه «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا در نخستين روزهاي سال ميلادي جديد در جمع خبرنگاران ، تلاش هاي چندين ساله هند را در كمك به افغانستان بي ارزش جلوه داد و گفت كه كمك ها در حد ساختن يك كتابخانه است و طلب كارانه خواستار كمك بيشتر هند در افغانستان شد.
بر اساس گزارش رسانه هاي هند در جريان سفر خليل زاد به هند ، دو طرف در بارۀ روند صلح افغانستان گفت‌ و گو كرده‌اند.
« راويش كمار » سخنگوي وزارت خارجه هند در مورد ديدار روز جمعه مقامات آمريكا و اين كشور گفته است؛ «موضع ما در افغانستان بسيار روشن است. ما از روندي كه همه ‌جانبه است پشتيباني مي‌كنيم و تغييري در اين موضع وجود ندارد.»
خليل‌زاد، در ارتباط با صلح افغانستان از روز 18 دي ماه دور سوم سفر هايش به كشورهاي منطقه را شروع كرده است و بنا به اعلام وزارت خارجه آمريكا قرار است علاوه بر هند به چين، افغانستان و پاكستان نيز سفر كند.
*آساق*1104*