اجرای طرح امنیتی 'شهید جام دوست' در زاهدان آغاز شد

زاهدان – ایرنا- معاون دادستان مركز سیستان و بلوچستان گفت: بدنبال اقدام ناجوانمردانه هفته گذشته در به شهادت رساندن سرگرد غلامحسین جام دوست از ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در زاهدان امروز طرحی امنیتی به منظور شناسایی عاملان این جنایت و پاكسازی مناطق آلوده در این شهر آغاز شد.

علی اكبر صفرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس دستور شورای تامین سیستان و بلوچستان و اقدامات دادستانی این طرح امنیتی با سه دستور كار در زاهدان به اجرا در آمد.
وی افزود: در گام نخست ماموران انتظامی موظف به شناسایی عوامل این حادثه هستند كه تاكنون نیز سرنخ های خوبی در این رابطه بدست آمده است.
معاون دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ادامه داد: در گام بعدی ماموران نیروی انتظامی با توان حداكثری خود به پاكسازی مناطق آلوده زاهدان می پردازند كه اولویت آنان ابتدا منطقه و محدوده میدان كوثر محل شهادت شهید جان دوست و بعد از آن دیگر مناطق شهر است.
وی تصریح كرد: هدف از این پاكسازی برخورد با اراذل و اوباش، مجرمان سابقه دار و حرفه ای و جلوگیری از انواع جرایمی است كه در این مناطق به وقوع می پیوندد.
صفرزاده خاطر نشان كرد: برقراری پست های ایست و كنترل های مقطعی در مناطق مختلف شهر به منظور برخورد با خودروهای پلاك مخدوش و توقیف بلند مدت آن ها سومین دستور كار طرح امنیتی شهید جان دوست در زاهدان است.
معاون دادستان مركز سیستان و بلوچستان با بیان اینكه این طرح به طور مستمر در زاهدان اجرا خواهد شد، افزود: به افراد شروری كه قصد تعدی به ماموران نظامی و انتظامی را دارند هشدار می دهیم كه از این پس هزینه این گونه اقدامات ناجوانمردانه را با شدت بیشتری پرداخت خواهند كرد.
به گفته جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان 2 فرد مسلح ناشناس سوار بر یك دستگاه موتورسیكلت ساعت 19:53 سه شنبه شب خودرو گشت راهنمایی و رانندگی شهرستان زاهدان را حین انجام وظیفه و برقراری نظم و امنیت ترافیكی در حوالی میدان كوثر مورد حمله و رگبار گلوله قرار دادند.
سردار احمد طاهری اظهار داشت: در این حمله متاسفانه سرگرد غلامحسن جام دوست به درجه رفیع شهادت نائل آمد و یك نفر سرباز وظیفه نیز مجروح شد.
وی ادامه داد: تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت توسط ماموران انتظامی با جدیت ادامه دارد.
9908 **6081