روسیا الیوم از عزیمت ناوچه های آمریكایی به سواحل سوریه خبر داد

تهران - ایرنا - به گزارش شبكه خبری 'روسیا الیوم'، آمریكا نیروهای زمینی و مجموعه ای از كشتی های جنگی را جهت كمك به خروج نیروهای این كشور از سوریه، راهی مدیترانه كرده است .

به گزارش روز شنبه این شبكه خبری، ارتش آمریكا اعلام كرده كه نیروهای زمینی برای كمك به خروج نیروهای این كشور در راه سوریه هستند و ناوچه ها به منظور كمك به آنها در صورت مواجه شدن این نیروها با خطر، امنیت آنان را تامین می كنند.
ناوهواپیمابر 'كراسارج' كه حامل صدها تن از نیروهای 'مارینز' (كماندوهای دریایی آمریكا) و شماری از بالگردها است، در راس كشتی های نظامی آمریكا قرار دارد.
یك مقام آمریكایی چندی پیش اعلام كرد كه آمریكا خارج كردن تجهیزات نظامی اش از سوریه را آغاز كرده، اما هنوز فرآیند خروج سربازانش را از این كشور تكمیل نشده است.
خبرگزاری 'آسوشیتدپرس' نیز به نقل از مقامی كه به نامش اشاره نكرده، خاطرنشان كرد كه خروج تجهیزات بخشی از فرآیند خروج نیروهای آمریكای از سوریه را تشكیل می دهد.
آمریكا حدود دو هزار نیرو به منظور كمك به كردهای سوریه در این كشور مستقر كرده است. 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریكا دو هفته پیش خبر خروج نیروهای این كشور از سوریه را در توییتر اعلام كرده بود.
خاورم ** 1487 **1651