وزیر صنعت: صادرات اولویت نخست كشور در سال آینده است

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات پیشران برنامه های اقتصادی كشور در سال آینده به شمار می رود و از این رو دولت تقویت صادرات را جزو اولویت های خود قرار داده است.

«رضا رحمانی» روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا از تدوین برنامه های متنوع برای تحقق این هدف توسط دولت خبر داد و تامین نقدینگی مورد نیاز تولید را به عنوان یكی از مهمترین این برنامه ها برشمرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قرار است دولت منابع مختلفی كه در اختیار دارد را به این امر اختصاص دهد تا سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مشكل دار تامین شود.
رحمانی، افزایش تولید، اشتغال، فروش و صادرات را به عنوان شعار و هدف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره جدید برشمرد و گفت: اگر تولید حفظ شود، اشتغال حفظ خواهد شد و این مهم با تقویت فروش و صادرات محقق می شود.
به گفته وی، تحریك طرف تقاضا یكی از مهمترین نیازهاست كه آن هم با افزایش صادرات ممكن خواهد شد.
این عضو هیات دولت یادآور شد: اكنون هدف حفظ وضع موجود تولید مهمترین گامی است كه باید برای آن تلاش كرد و هر دستگاه، فرد و نهادی باید به تحقق این امر كمك كند.
رحمانی تاكید كرد: همه باید یكدل و یكصدا برای حفظ وضع موجود تولید تلاش كنند و راهكار آن است كه مردم پای كار باشند و بخش خصوصی فعال تر شود.
وی تاكید كرد: فعال شدن بخش خصوصی و مردم در این زمینه همه مشكلات را حل خواهد كرد، زیرا به تجربه ثابت شده هرجا مردم وارد شده اند مشكلات برطرف شده است.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودكفایی و توانمندسازی همه بخش های راهبردی، جذب سرمایه خارجی برای حمایت از تولید ملی و ساماندهی واردات و صادرات از بندهای اقتصاد مقاومتی است كه در سال 1392 ابلاغ شد.
اقتصام**2078**2025