گزارش برجامی وزارت خارجه 26 دی به مجلس ارائه می شود

تهران- ایرنا- رییس كمیته هسته ای مجلس گفت: دوازدهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه درمورد اجرای برجام طبق قانون 26 دی 1397 به مجلس ارائه می شود كه پس از آن گزارش 6 ماهه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را تهیه می كنیم.

حجت الاسلام و المسلمین «مجتبی ذوالنوری» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: گزارش 6 ماهه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را از دو گزارش آخر دستگاه دیپلماسی تهیه می كنیم.
وی افزود: پس از ارائه گزارش وزارت امور خارجه در مورد برجام، گزارش 6 ماهه ما تهیه و نهایی می شود، در این راستا بازدیدهایی كه قرار است از بخش های مختلف انجام شود بعد از تقدیم گزارش دوازدهم دستگاه دیپلماسی اعلام می شود.
نماینده مردم قم در مجلس درمورد آخرین وضعیت گزارش های رسیده از سوی وزارت امور خارجه درمورد برجام و گزارش های كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزارش 6 ماهه اول و دوم این كمیسیون در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت شده است.
وی یادآور شد: گزارش 6 ماهه سوم و چهارم این كمیسیون تخصصی مجلس نیز تجمیع و چند ماه است كه تحویل هیات رییسه مجلس شده است.
رییس كمیته هسته ای كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تصریح كرد: ما منتظریم این گزارش در دستور كار مجلس قرار گیرد و در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شود.
به گزارش ایرنا، گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه است از اجرای برجام در راستای اجرای تبصره یك قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» مصوب 21 مهرماه 1394
مجلس شورای اسلامی تهیه و به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تقدیم می شود.
سیام**9121**1336