دستگیری2متهم سوءقصد به كارمند ارشاد سیستان وبلوچستان

زاهدان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از شناسایی و دستگیری 2 نفر از عوامل اصلی سوء قصد به مسئول حراست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری قوه قضاییه حجت‌الاسلام علی موحدی راد روز شنبه در این باره اظهار داشت: 2 نفر در تیرماه امسال با اجیر كردن چهار جوان و تطمیع آنان نقشه قتل و سوءقصد به جان مسئول حراست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان را طراحی كه خوشبختانه در این مسیر ناكام می‌مانند.
وی بیان كرد: یك خانم كه كارمند نهاد كتابخانه شهرستان زهك بوده با همراهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به دلیل خصومت شخصی اقدام به این كار كرده اند كه در ابتدا چهار متهم دستگیر و پس از انجام تحقیقات اولیه با قرار وثیقه آزاد شدند اما 2 متهم اصلی سه روز گذشته دستگیر و در بازداشت هستند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ضمن تحسین از اقدامات و عملكرد سربازان گمنام امام زمان (عج) در این رابطه گفت: حسب گزارش شفاهی ضابطین ظاهرا به دلیل عدم موافقت مسئول حراست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با گرفتن پست جدید آن خانم در نهاد كتابخانه این سوقصد انجام شده است اما برای مشخص شدن ابعاد موضوع تحقیقات تكمیلی در رابطه با این پرونده ادامه دارد و با متهمان طبق قانون برخورد خواهد شد.
به گزارش ایرنا اسماعیل سعیدی مسئول حراست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان هشتم تیرماه سالجاری توسط افراد ناشناس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بعد از انجام عمل جراحی پس از چند روز از بیمارستان ترخیص شد.
3213**6081