170مددجو در شهرك صنعتي آذربايجان غربي صاحب شغل شدند

اروميه - ايرنا - مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي گفت: 170 نفر از مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) در چهار واحد توليدي شهرك صنعتي اين استان صاحب شغل شدند.

علي عبدلي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين چهار واحد توليدي در راستاي بهره گيري از تسهيلات و مزاياي طرح اشتغال مددجويان كميته امداد امام خميني(ره) به بانك هاي عامل معرفي شده اند.
وي با اشاره به اينكه 2 بسته حمايتي براي واحدهاي توليدي كه از مددجويان به كارگيري كنند در نظر گرفته شده است، ادامه داد: نخستين بسته حمايتي پرداخت 200 ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه به ازاي هر نفر از مددجويان است؛ پرداخت بيمه مددجويان صاحب اشتغال به مدت 2 سال توسط كميته امداد امام خميني (ره) ديگر بسته حمايتي است.
عبدلي اضافه كرد: يكهزار و 880 ميليارد ريال اعتبار در بخش اشتغال مددجويان براي واحدهاي توليد آذربايجان غربي در نظر گرفته شده است كه در صورت اجراي اين طرح به صاحبان آنها پرداخت مي شود.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه نياز جامعه ايجاد اشتغال در راستاي جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي است، گفت: يكي از اهداف وجودي شركت شهرك هاي صنعتي ايجاد اشتغال از طريق جذب سرمايه گذاري در بخش صنعت است.
وي ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه شهرك صنعتي و كميته امداد امام خميني (ره)، معرفي مددجويان بر اساس تخصص و مهارت هاي آنان انجام مي شود و واحد توليدي در جذب نفرات معرفي شده به صورت گزينشي و بر اساس ميزان مهارت اقدام مي كند.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي از نظر صنعتي يكي از استان هاي كم برخوردار كشور به شمار مي رود اما با اجراي قانون خروج از ركود تدويني دولت تدبير و اميد، اقدامات خوبي در راستاي بازگشت واحدهاي توليدي و صنعتي اين استان به مدار توليد آغاز شده است.
در حال حاضر 25 شهرك و ناحيه صنعتي از 35 مورد مصوب آذربايجان غربي فعال بوده كه يكهزار و 100 واحد صنعتي را در خود جاي داده است و 20 درصد از اين واحدهاي توليدي با ظرفيت پايين فعاليت مي كند، 28 ميليون و 166 هزار دلار انواع كالا از ابتداي سال جاري توسط شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي صادر شده است.
سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران از شهريور 1384 فعاليت خود را آغاز كرد و بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي يك سازمان توسعه ‌اي به شمار مي رود.
9918/3072