۲۱ دی ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۳۳
کد خبر: 83166853
۰ نفر
پمپئو: آمریكا اجلاسی درباره ایران برگزار می كند

تهران – ایرنا – شبكه فاكس نیوز روز جمعه به نقل از مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا گزارش داد، واشنگتن ماه آینده میلادی (فوریه) نشستی با شركت سران كشورها درباره ایران برگزار خواهد كرد.

به گزارش ایرنا، پمپئو در مصاحبه با فاكس نیوز با اعلام اینكه این نشست 13 و 14 فوریه (24 و 25 بهمن) در لهستان برگزار می شود، گفت: ما ده ها كشور را از سراسر دنیا گرد هم می آوریم. این كشورها بر ثبات در خاورمیانه و صلح و آزادی و امنیت در این منطقه تمركز خواهند كرد و یكی از عناصر مهم آن، این است كه اطمینان حاصل كنیم كه ایران نفوذ بی ثبات كننده ای ندارد.
پمپئو اظهار كرد كه كشورهایی از آسیا، آفریقا، نیمكره غربی، اروپا و خاورمیانه در این نشست حضور خواهند یافت.
پمپئو درحال حاضر در سفر خاورمیانه ای به سر می برد. وی ابتدا به اردن و عراق و سپس به قاهره رفت. و در سخنانی در دانشگاه آمریكایی قاهره تلاش كرد سیاست خاورمیانه ای دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا را تشریح كند.
وی در این سخنرانی بدون نام بردن از باراك اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریكا به انتقاد از سیاست های وی در منطقه پرداخت و رویكرد واشنگتن در آن زمان در قبال خیزش های مردمی در كشورهای عربی و همچنین توافق هسته ای با ایران را اشتباه توصیف كرد.
پمپئو ادعا كرد: ترامپ كوری عامدانه ما در قبال ایران را متوقف كرد و از توافق هسته ای شكست خورده با وعده های كذب آن خارج شد.
شبس**9423**1392 **1917