قطعنامه2231 ایران را از برنامه موشكی متعارف و دفاعی منع نكرده است

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با تاكید بر این كه قطعنامه 2231 ایران را از برنامه موشكی متعارف، دفاعی و دارای كاربردهای علمی منع نكرده است، گفت: تلاش برای القا و تحمیل برداشت نادرست از این قطعنامه درباره برنامه موشكی ایران غیرمسئولانه است.

به گزارش ایرنا از مركز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی » در واكنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در خصوص برنامه موشكی ایران افزود: انتظار می رود فرانسه از تكرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری كنند.
وی یادآور شد: برخلاف ادعای سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، نه برنامه موشكی ایران با اهداف غیرمتعارف پایه گذاری شده و نه آنچه به عنوان حق طبیعی ایران برای تقویت توانمندی های علمی و دفاعی خود در قالب برنامه موشكی توسعه یافته است، برخلاف قطعنامه 2231 است.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این كه در هیچ بخشی از این قطعنامه ایران از برنامه موشكی متعارف و دفاعی و كاربردهای علمی منع نشده است، تصریح كرد: ما قویا معتقدیم تلاش برای القا و تحمیل تفسیر و برداشتی نادرست از قطعنامه 2231 درمورد برنامه موشكی ایران رفتاری غیرمسئولانه است.
قاسمی باردیگر تاكید كرد: برنامه موشكی ایران دفاعی، ملی، متعارف و نه تنها قانونی است بلكه حق طبیعی ملت ایران به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، ون درمول سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واكنش به اظهارات روز پنج شنبه رییس جمهوری مبنی بر این كه ایران به زودی دو ماهواره را با موشك‌های ساخت ایران به فضا پرتاب خواهد كرد، گفت: كشورش معتقد است كه برنامه موشكی ایران ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.
سیام *2021**1336
سیام*2021**