سناتور دمكرات: مقامات ترامپ خاورمیانه را بی ثبات كرده اند

نیویورك- ایرنا- سناتور دمكرات با انتقاد از سخنرانی وزیر خارجه آمریكا در قاهره، گفت: مقامات ترامپ خاورمیانه را بی ثبات كرده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، كریس مورفی روز جمعه در واكنش به سخنرانی روز گذشته مایكل پمپئو افزود: این سخنرانی شبیه فانتزی لالا-لند (فیلمی تخیلی كه واقعیت ندارد) بود. ما كاركنان هولناكی داریم كه از زمان روی كار آمدن ترامپ قصد بی ثبات كردن خاورمیانه را دارند.
وی با برشمردن اقدامات آنها در ایجاد بی ثباتی در خاورمیانه، ادامه داد: كمك به كشتن هزاران غیرنظامی در یمن، رها كردن جنبش دموكراسی در مصر، خالی كردن پشت كردها در سوریه بدون برنامه ای برای ایمنی آنها و قرار دادن قطر در مدار ایران، نمونه هایی از این اقدامات است.
سناتور دمكرات آمریكا اضافه كرد: تضعیف لبنان با اجازه دادن به سعودی ها برای ربودن نخست وزیر، تقویت تندروهای ایرانی با خروج از توافق هسته ای و اجازه دادن به سعودی ها در از بین بردن خبرنگاری كه تحت حفاظت آمریكا بود، دیگر موارد این اقدامات ثبات زدایانه آمریكا در منطقه است.
مورفی همچنین اظهار كرد: با قطع كمك های مالی برای پناهندگان فلسطینی و اجازه ندادن به هیچ مهاجری برای ورود به آمریكا، بحران پناهندگان منطقه ای را تشدید كرده است.
اروپام*1429