وزیر دفاع ایران در مراسم تحلیف مادورو شركت كرد

تهران-ایرنا- مراسم تحلیف « نیكلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان 94 كشور جهان در دادگاه عالی قضایی این كشور برگزار شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، «امیر سرتیپ امیر حاتمی» به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مراسم دانشكده نظامی نیروهای مسلح ونزوئلا در محل صبحگاه این دانشكده كه با حضور مقامات عالیرتبه كشورهای مختلف و نیروهای مسلح برگزار شد، شركت كرد.
مادورو رییس جمهوری این كشور پس از مراسم تحلیف در جمع مهمانان و فرماندهان نظامی كشورش به سخنرانی پرداخت.
مادورو در حالی در دادگاه عالی قضایی این كشور برای دور جدید رییس جمهوری خود سوگند یاد كرد كه طی سخنانی به مواضع ضد استكباری و امپریالیستی ونزوئلا از دوران «چاوز» تاكنون اشاره كرد و یادآور شد: مردم بولیواری با مقاومت و آگاهی بیشتر مستحكم تر از گذشته این مسیر را ادامه خواهند داد و مطمئن هستیم كه پیروزی با ما و مردم ماست.

**دیدار وزیر دفاع ایران با همتای ونزوئلایی خود
امیر سرتیپ امیر حاتمی امروز در ادامه سفر خود در ونزوئلا با ارتشبد «ولادیمیر پادرنیو لوپز» وزیر دفاع این كشور دیدار و گفتگو كرد.
طرفین در این دیدار با مرور و بررسی سابقه همكاری های دفاعی درخصوص دستیابی به یك نقشه راه جامع همكاری های مشترك با بهره گیری از تمام ظرفیت ها به توافق رسیدند.
در این دیدار امیر سرتیپ حاتمی از وزیر دفاع ونزوئلا برای سفر به ایران دعوت كرد.
ارتشبد ولادیمیر پادرنیو لوپز نیز با ابراز خرسندی از حضور وزیر دفاع كشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف رییس جمهوری ونزوئلا ،حضور وزیر دفاع ایران را نقطه عطف روابط دوجانبه دانست.
سیام**2021**1336