۲۱ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۴۱
کد خبر: 83166742
۰ نفر
صادرات 200 میلیون دلاری «لوستر» به كشورهای همسایه

تهران- ایرنا- مدیر عامل تعاونی تولیدكنندگان لوستر و چراغ های تزئینی گفت: سالانه 200 میلیون دلار لوستر از ایران صادر می شود كه در صورت كاهش هزینه های تولید، این میزان قابل افزایش است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از شركت سهامی نمایشگاه بین المللی ایران، «محمدرضا قره یاضی» در حاشیه آغاز به كار بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر، افزود: صنعت لوستر سازی می تواند در شرایط كنونی، ارزآوری بیشتری برای كشور داشته باشد.
مدیر عامل تعاونی تولیدكنندگان لوستر و چراغ های تزئینی تصریح كرد: ایران جزو پنج كشور نخست تولیدكننده این محصول است.
قره یاضی اظهار داشت: عراق، تركیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان از جمله مهم ترین بازارهای صادراتی لوستر ایران به شمار می روند؛ علاوه بر این، ایران به كشورهای حاشیه خلیج فارس، عربستان، اتحادیه اروپا، و كشورهای شرق آسیا نیز لوستر صادر می كند.
«محمد جواد قنبری» معاون امور نمایشگاهی شركت سهامی نمایشگاه بین المللی ایران نیز در حاشیه افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر، چراغ های روشنایی و تزئینی گفت: حضور شركت های ایرانی فرصت مناسبی برای معرفی محصولات و صادرات آنها به ویژه برای كشورهای همسایه ایجاد كرده است.
وی به صادرات ایران به دیگر كشورها اشاره كرد و یادآور شد: درصورتی كه بتوانیم در بخش‌های مواد اولیه تزیینی، مانند كریستال در كشور تولید داشته باشیم، می توانیم سودآوری و صادرات بهتری از این صنعت به دست آوریم.
به گزارش ایرنا، بیست و ششمین نمایشگاه تخصصی لوستر صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به كار كرد و تا 24 دی ماه (در ساعت های 10 تا 18) ادامه دارد.
در این نمایشگاه، 225 شركت داخلی محصولات خود را در سالن های 5، 6، 7، 27 و 25 محل دائمی نمایشگاه ها به نمایش گذاشته اند.
اقتصام**9918**1336