۲۱ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۹
کد خبر: 83166712
۰ نفر
مشكلات كشور در سایه عمل به فرمایشات رهبری حل می شود

تهران – ایرنا – امام جمعه جوادآباد ورامین با اشاره به این رهبر معظم انقلاب به خوبی نقشه های دشمن را پیش بینی می كند، رفع مشكلات كشور را در سایه عمل به فرمایشات رهبری دانست.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسین رضاپور در خطبه های نماز جمعه جوادآباد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم گفت: سیاستمداران آمریكا با محاسبه دقیق و تحلیل شرایط جهان، مطالب خود را به رئیس جمهور منتقل می كنند و سخنان ترامپ در اصل برگرفته از سیاست های آمریكاست.
وی افزود: اگر امروز همگان از رئیس جمهور فعلی آمریكا به عنوان فردی دیوانه یاد می كند به نظر می رسد سیاست پشت پرده آمریكا تشخیص داده كه او را برای ترساندن جهان اینگونه معرفی كند تا كشورهای بدبختی مثل كشورهای همسایه ایران از او حساب ببرند و به راحتی دوشیده شوند.
وی با اشاره به پیش بینی های رهبر معظم انقلاب از تهدیدات دشمنان نظام گفت: زمانی كه اسرائیل به لبنان حمله كرد و هیچ كس امیدی به پیروزی حزب الله نداشت ، این رهبر معظم انقلاب بود كه فرمودند حزب الله به پیروزی می رسند و یا زمانی كه بیش از 90 درصد سوریه اشغال شد رهبر انقلاب فرمودند كه بشار اسد می ماند و این نشان از درایت ایشان در شناخت دشمن دارد.
رضا پور گفت: در قضیه برجام، آن زمانی كه گفتند با امضای برجام تمام تحریم ها برداشته شده و همه مشكلات كشور حل می شود رهبر معظم انقلاب فرمودند كه خیلی به برجام دل نبندند و این ها بدعهدند كه این كلام نیز با خروج آمریكا از برجام به همگان ثابت شد.
وی تأكید كرد: این كه چرا برخی از مسئولان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب عمل نمی كنند، در خارج از كشور به دنبال حل مشكلات هستند و به سیاست های اقتصاد مقاومتی عمل نمی كند موضوعی است كه باید به خوبی به آن پرداخت و علت آن را جویا شد.
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه جوادآباد با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت : حضرت زینب(س) بصیرت خود را با شناخت امام زمان خویش ثابت كرد ، ایشان با تحمل تمامی سختی ها و مصائب نه تنها نام خویش كه فلسفه قیام عاشورا را نیز ماندگار كرد.

**مشكلات اقتصادی با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود
امام جمعه خیرآباد ورامین با اشاره به این كه مسائل اقتصادی، برای اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مشكل ایجاد كرده است، اظهار داشت: این مسائل با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود.
حجت الاسلام جعفر طزری در خطبه های این هفته نماز جمعه خیرآباد ورامین گفت: هر چند كه مسئولان برای رفع فشارهای اقتصادی تلاش هایی كرده اند ولی مشكل اقتصاد كشور فقط با روحیه جهادی و مدیریت انقلابی حل می شود.
وی افزود: امروز مسئولان نظام باید قدر نعمت خدمت رسانی به مردم را كه به واسطه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن ها اعطا شده بدانند و اولویت خود را رفع مشكلات اقتصادی مردم قراردهند.
حجت الاسلام طرزی تصریح كرد: مسئولان قوای مجریه، مقننه و قضائیه باید با اولویت قرار دادن مسائل و مشكلات اقتصادی، مردم را در این جنگ نابرابر یاری كرده و دشمن را در این توطئه شوم ناكام كنند.
طزری افزود: دشمن تلاش دارد تا از مشكلات اقتصادی كشور سودجویی كرده و با بزرگ نمایی آنها، كام ملت را به خاطر پیروزی های متعدد و پیشرفت های بزرگ در انقلاب اسلامی، تلخ كند.
وی تصریح كرد: مسئولان نظام باید در مقابله با دشمن باید شجاعانه و عاقلانه رفتار كنند چرا كه دشمنان نظام امروز از هر زمان دیگری ضعیف تر شده اند و تنها تلاش دارند تا با ایجاد فشار روانی ، مقاومت مردم را در هم شكنند.
امام جمعه خیرآباد تأكید كرد: اگر در مقابل دشمن با شجاعت ایستادگی كرده و جواب یاوه گویی های او را با پاسخ و اقدام مناسب جواب دهیم ، هرگزبه خود اجازه توهین به نظام اسلامی را نمی دهد.
وی افزود: جواب دشمن، ادب و مذاكره نیست بلكه جواب یاوه گویی دشمن پاسخ قاطع و بهنگام است .
وی با اشاره به تحریم جدید اروپا علیه ایران اسلامی گفت: سه دولت اروپایی كه قرار بود بعد از خروج آمریكا از برجام ، راهكار مبادلاتی با ایران را شروع كرده و در مقابل تحریم های آمریكا ایستادگی كنند ، بعد از 9 ماه معطلی نه تنها راه كار نشان ندادند بلكه بر تحریم ها هم افزودند، این اقدام بار دیگر غیرقابل اعتماد بودن اروپا را ثابت كرد.
تهرام/7254//1348