محور سخنان ائمه جمعه ابركوه، ندوشن، میبد، بهاباد و مهریز

یزد - ایرنا - آمریكا با تهدیدهای خود غلطی نكرد، آمریكا به خیال خود ابرقدرت است، افق‌ های بالایی را در چشم‌اندازها داشته باشیم، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی مهم‌ترین شعار است و دولت به فكر رفع مشكل اقتصادی مردم باشد محور سخنان ائمه جمعه ابركوه، ندوشن، میبد، بهاباد و مهریز است.

امام‌جمعه ابركوه گفت: آمریكایی‌ها در 40 سال گذشته همیشه با انواع توطئه‌های نظامی ، اقتصادی و فرهنگی ایران را تهدید كردند كه با این تهدیدهای پوچ غلطی نكردند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر ابركوه با اشاره به دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب به مناسبت 19 دی، سالروز قیام طلاب و مردم قم علیه رژیم ستم‌شاهی افزود: به لطف خدا به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب قرار است در ایام دهه فجر 2 موشك ماهواره‌ای به فضا پرتاب شود.
وی یادآور شد: این تصمیم از هم‌اكنون موجب عصبانیت آمریكا شد، آن‌ها حق‌دارند از این دستاورد انقلاب عصبانی باشند ، چون این اقدام پیامی روشن برای دوستان و دشمنان در نمایش اقتدار ایران اسلامی دارد.
حسینی همچنین به مناسبت 22 دی سالروز تشكیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) در سال 1357 اشاره كرد و یادآور شد : این شورا موفق شد برای تداوم قیام ملت و پیروزی انقلاب، بسترسازی كند.
وی با تبریك سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت : از این قشر زحمتكش آرزوی توفیق در خدمت به بیماران را داریم.
امام‌جمعه ابركوه همچنین به مناسبت 24 دی 1358 سالروز انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی (ره) تصریح كرد: رهبری، امام ‌جمعه‌ای تمام‌عیار و در تراز نظام اسلامی است كه با خطابه و با ارشاد خود به‌ویژه در دوران دفاع مقدس گرمابخش تنور جنگ و دفاع و تقویت روحیه مقاومت در ملت بودند.
رئیس حوزه علمیه ولیعصر ابركوه با اشاره به فرارسیدن 40 سالگی انقلاب به بخشی از دستاوردهای مادی و بركات انقلاب در بخش كشاورزی اشاره كرد و گفت: پیش از انقلاب 80 حلقه چاه كشاورزی در شهرستان فعال بود، هم‌اكنون به 648 حلقه رسید .
حسینی ادامه داد: سطح زیر كشت محصول كشاورزی از پنج هزار هكتار به 15 هزار هكتار رسید كه این نشان‌دهنده تلاش كشاورزان در تولید است .
وی افزود: قبل از انقلاب 40 رشته قنات دایر بود، هم‌اكنون به دلیل خشكسالی به 11 رشته كاهش یافت .
رئیس شورای فرهنگ عمومی ابركوه بابیان اینكه تلاش برای تولید محصول كشاورزی در این شهرستان ادامه دارد، تصریح كرد: تلاش‌ها با روش نوین آبیاری در چهار هزار هكتار ، تغییر الگوی كاشت و توسعه كشت نشایی و گلخانه‌ای ادامه دارد .
7540/ 2047/

** ندوشن
امام‌جمعه شهر ندوشن با اشاره به خوی استكباری آمریكا گفت: آن‌ها به خیال خود ابرقدرت دنیا هستند.
حجت‌الاسلام محمدجوادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: این كشور در جهان منزوی است و دنیا با او و سیاست‌هایش مخالف است.
وی بابیان اینكه امام راحل هیمنه آمریكا را در هم شكست ،تصریح كرد: وقتی امام فرمودند، آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند و باید مرگ بر آمریكا گفت؛ ترس و وحشت در میان كشورهای مختلف برداشته شد.
امام‌جمعه ندوشن با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم و بیانات معظم له در خصوص رابطه با آمریكا ادامه داد: آن‌ها به هیچ سیاست و قانونی پایبند نیستند و مقام معظم رهبری در این دیدار به‌خوبی به این نكته اشاره كرد و آن را متذكر شدند.
وی خاطرنشان كرد: در حال حاضر در آمریكا بین رییس جمهوری، كنگره و دموكرات‌ها اختلاف‌نظر وجود دارد.
امام‌جمعه ندوشن در بخشی از سخنانش سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب كبری (س) را گرامی داشت و گفت: مساله شهادت حضرت اباعبدالله در كربلا از یك‌طرف و اسارت حضرت زینب و یاران امام حسین (ع) از سوی دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است و سخنرانی آن حضرت در كربلا و در دفاع از حریم امامت و ولایت تأثیر بزرگی و موج عظیمی را ایجاد كرد.
6198/ 2047

** میبد
امام‌جمعه میبد با اشاره به جایگاه مهمی كه با پیروزی انقلاب در همه شاخص‌ها در عرصه جهانی به دست آمد، گفت : با دستاوردهای بزرگ باید افق بالایی را در پیش رو داشته باشیم.
به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا اعرافی با تبریك چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی كه در پیش روست ، افزود: در این مدت انقلاب به دستاوردهای مهمی دست‌یافت كه باوجود آن ها همه باید حركت كنند و سختی‌ها را از پیش رو بردارند.
وی تصریح كرد : ما گام‌های بلند معنوی را برداشته‌ایم ، در حوزه استقلال از كشورهای نمونه هستیم و به فرموده مقام معظم رهبری در نگاه تمدنی ،40 سال یك گام است كه ما برداشته‌ایم و هنوز گام‌های بلندی در پیش رو داریم كه باید برداشته شود.
خطیب جمعه میبد خاطرنشان كرد : در نگاه بلندی كه در پیش روست ملت ایران پیشگام هستند و باهوش و درایت خود در این مسیر پیش می‌روند ، چون در این راه باید مقاومت كرد ، از هجمه‌ها نترسید و زینب گونه پیش رفت.
عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد : شهر میبد نسبت به 40 سال قبل تمام حیات خود را بازیافته است و در این مدت در زمینهٔ رشد و توسعه انسجام شهری ، بهداشت ، درمان ، آثار تاریخی ، تقسیمات كشوری ، عمران شهری و روستایی و شاخص‌های دیگر به‌عنوان یك شهر نیرومند مطرح است.
اعرافی خاطرنشان كرد : این شهر با شهدایی كه تقدیم انقلاب كرد و هم سهامدار انقلاب اسلامی و هم وامدار آن است .
رئیس حوزه‌های علمیه كشور همچنین با تبریك ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و تشكر از فعالیت‌های انجام‌شده در زمینهٔ بهداشت و درمان به همت مردم ، خیرین و مسئولین گفت : پروژه‌هایی مهم در دست انجام است كه متأسفانه با موانعی در تكمیل آن‌ها روبرو هستیم و آن‌طور كه انتظار می‌رفت پروژه‌ها انجام نشد و باید مسئولین عنایت در تكمیل آن‌ها داشته باشند.
مركز شهرستان 104 هزارنفری میبد در 50 كیلومتری شمال غرب شهر یزد مركز این استان قرار دارد.
9934 / 2047/

** بهاباد
امام‌جمعه بهاباد به دستاوردهای 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره كرد و گفت : 40‌ سالگی انقلاب را گرامی می‌داریم و به آن می‌بالیم و فریب جنگ نرم و رسانه‌ای دشمن را نمی‌خوریم .
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی‌اكبر ابراهیمی بشكانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بابیان اینكه انقلاب اسلامي ایران در چهار دهه گذشته پویایي و بالندگي خود را حفظ كرد و توانست بر مشكلات متعدد فارغ آید، اظهار داشت: اولین تجربه حاصل آمده در این مدت ایستادگي، درك عمومي این حقیقت است كه پیشرفت كشور و تحقق آرمان‌ها جز با حفظ و تقویت روحیه انقلابي در جامعه ممكن نخواهد بود.
وی « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را مهم‌ترین و اصلی‌ترین شعار انقلاب دانست و افزود: «استقلال» یكی از دستاوردهای انقلاب است كه برای ما ارزان تمام نشد و هنوز بهای آن را پرداخت می‌كنیم.
وی تصریح كرد: یكی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب در زیر خیمه استقلال و آزادی این بود كه توانستیم در همه عرصه‌ها افتخار كسب كنیم كه اعجاز آمیز و غیرقابل‌باور است ، درحالی‌كه برخی می‌خواهند این دستاوردها را كوچك نشان دهند.
امام‌جمعه بهاباد به نقش مردم در 40 سالگی انقلاب در صحنه اشاره كرد و افزود : دشمنان خواب‌دیده بودند كه اجازه نمی‌دهند، مردم ایران جشن 40 سالگی انقلاب را ببینند درحالی‌كه حضور مردم در این جشن تودهنی خواهد بود بر آنانی كه نمی‌خواهند این جشن را ببینند.
ابراهیمی بشكانی استقلال، اعتماد به نفس، محرومیت‌زدایی و خودباوری را ره‌آورد انقلاب دانست و گفت: با ورق زدن كارنامه دشمنان از اول انقلاب تاكنون مشاهده می‌شود روزی نبود كه دشمن برای انقلاب توطئه افكنی نكرده باشد، مردمی كه ما می‌شناسیم در كنار انقلاب هستند و در كنار انقلاب خواهند بود.
امام‌جمعه بهاباد سالگرد عملیات كربلای 5 و یاد و خاطره شهدای این عملیات را گرامی داشت و گفت : 19 دی‌ماه هرسال یادآور دلاوری‌های رزمندگان اسلام در عملیات كربلای 5 و فریاد‌های یا زهرایی است كه قلب دشمن را در خاك شلمچه لرزاند و هراس را برای دشمن اشغالگر به ارمغان آورد.
مركز شهرستان 20 هزارنفری بهاباد در فاصله 200 كیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد .
9877/ 2047/

** مهریز
امام جمعه موقت مهریز گفت: دولت با همكاری بخش خصوصی برای حل مشكلات معیشتی و اقتصادی مردم به برنامه های خود ادامه دهد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اصغر زارع در خطبه های نمازجمعه امروز افزود: مدیریت و نظارت موجب كاهش دردها و حل مشكلات فرهنگی و اقتصادی خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه دشمنان وحدت مردم و مسئولان را نشانه گرفته اند ادامه داد: مردم و مدیران با درك شرایط كشور برای حفظ وحدت و حل نیازها تلاش كنند.
امام جمعه موقت مهریز در ادامه به مسائل فرهنگی و تربیتی اشاره كرد و از فرهنگیان در كنار اولیای دانش آموزان برای هوشیاری تلاش و همكاری را خواستار شد.
زارع به میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار اشاره كرد و از بانوان خواست تا آن حضرت را در زندگی الگوی خود قرار دهند كه خیر دنیا و آخرت در آن است .
7541/ 2047