۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
کد خبر 83166703
۰ نفر
محورهاي سخنان امامان جمعه اصفهان

اصفهان - ايرنا - مهرباني، نشانه تقوا و ويژگي امت محمد (ص) است، يمن درگير نسل كشي است و پيشرفت كشور نيازمند همدلي و همبستگي داخلي است از جمله محورهاي سخنان امامان جمعه در نمازجمعه اين هفته شهرستان هاي استان اصفهان است.

** مهرباني، نشانه تقوا و ويژگي امت محمد (ص) است
نماينده ولي فقيه در شهرستان و امام جمعه كاشان گفت: خداوند سبحان مهربان است، پيامبر (ص) را با مردم مهربان كرده، بين پدر و مادر و فرزند مهر قرار داده و يكي از نشانه هاي تقوا نيز مهرباني با ديگران مي باشد.
به گزارش ايرنا، آيت الله عبد النبي نمازي در خطبه هاي نماز جمعه كاشان افزود: خداوند پيامبر اسلام را به مهرباني با مردم سفارش مي كند و مي گويد كه اگر تندخو باشي، مردم از تو دوري مي جويند و اگر كسي خطايي كرد، بايد او را ببخشي كه اينها ويژگي هاي امت محمد (ص) مي باشد.
وي بيان كرد: امت اسلامي بايد با هم مهربان و متحد باشند، زيرا در اين صورت مقتدر خواهند بود اما اگر از هم فاصله گرفته، قطع ارتباط كنند و با هم مهربان نباشند، جامعه از بين رفته و فرسوده مي شود.
نماينده ولي فقيه در شهرستان كاشان اضافه كرد: اسلام دين توحيد است، مسلمانان بايد يد واحده باشند و در برابر يكديگر فروتن و در سلام گفتن و معاشرت كردن پيشدستي كنند و نسبت به يكديگر سخت گيري نداشته باشند.
وي در ادامه به 17 دي، سالروز صدور فرمان كشف حجاب در سال 1314 از سوي رضاشاه اشاره كرد و يادآور شد: اين امر با مخالفت ملت مقدس و مراجع تقليد رو به رو شد و در قيام مردم مشهد، تعداد زيادي از تحصن كنندگان در مسجد گوهرشاد از سوي نيروهاي پهلوي ملعون به شهادت رسيده و آسيب ديدند.
آيت الله نمازي همچنين با اشاره به سالروز عمليات پيروزمندانه كربلا 5 عنوان كرد: چند هفته پس از انجام عمليات كربلا 4 كه با وجود چندين كار و تحفظ، در نهايت پيش از اقدام عمليات لو رفت و رزمندگان عق نشيني كردند.
وي افزود: امام راحل در پيامي با دلجويي از رزمندگان آن را بجاي شكست، عدم فتح ناميدند و خواستار ساماندهي عملياتي ديگر و مهلت ندادن به دشمن شد كه در نهايت با انجام كربلا 5 ضربه سنگيني به آنها وارد آمد.
امام جمعه كاشان نتيجه آن عمليات را 40 هزار كشته و زخمي، از بين رفتن 700 دستگاه تانك و نفربر و سقوط 80 فروند هواپيماي جنگي عراقي ها بود.
وي در ادامه 19 قيام مردم قم عليه رژيم شاه و ديدار مردمي با مقام معظم رهبري به اين مناسبت را يادآور شد و گفت: بايد جوانان و دانشگاهيان به فرمايشات رهبري انقلاب در ديدار با مردم و مسوولان توجه ويژه داشته باشند زيرا در هر دوره اي از تاريخ كه به تدابير و مواضع بزرگان و علما عمل كرديم، پيروز شديم و هر جا با نظر خود پيش رفتيم، در نهايت عقب نشيني كرديم.
آيت الله نمازي تاكيد كرد: رسيدگي به معيشت مردم به ويژه قشرهاي ضعيف، تبديل تحريم هاي آمريكا با هوشياري مردم و مسوولان به شكستي بي سابقه براي دشمن همانند دوران دفاع مقدس از فرمايشات مقام معظم رهبري بود.
وي افزود: 10 دي سال 56 رييس جمهوري آمريكا در تهران با تعريف از محمدرضا پهلوي، ايران را جزيره ثبات و مايه آرامش خيال آمريكا اعلام كرد كه با فاصله 10روز قيام مردم قم، تبريز و سپس آغاز توفان انقلاب به نابودي رژيم سرسپرده طاغوتي انجاميد.
نماينده ولي فقيه در شهرستان كاشان تصريح كرد: برخي غربزدگان پز محاسبه و آينده نگري آمريكا را مي دهند اما آنها دچار ضعف محاسباتي هستند؛ چنان كه يك مقام آمريكايي در جمع تروريست ها مي گفت كه جشن سال 2019 را در تهران مي گيرند، صدام اميدوار به رسيدن به تهران در يك هفته بود يا منافقين در عمليات مرصاد نشان مي دهد.
وي اضافه كرد: در برابر اين محاسبات غلط، دستگاه محاسباتي دقيق نظام اسلامي وجود دارد، چنان كه امام بزرگوار صداي شكستن استخوان ماركسيسم را شنيدند و 2 سال پس از آن جهان به آن رسيد؛ اين قدرت مطلقه 40 سال در برابر چشم آنها روز به روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و ترك ها و شكاف هاي استكبار را ژرف تر كرده است.
آيت الله نمازي همچنين يادآور شد: شنيده شدن صداي مرگ بر آمريكاي شما مردم از كشورهاي گوناگون نشان ديگري از اين موفقيت جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
وي در ادامه نيز با اشاره پنج جمادي الاولي، سالروز ميلاد حضرت زينب (س) قهرمان تاريخ جاودانه كربلا و الگوي زنان عالم در صلابت، طهارت و عفاف را تبريك گفت.
8123

** فرمايشات رهبري انقلاب در ديدار مردم قم مورد توجه قرار گيرد
امام جمعه اردستان به قيام خونين 19 دي و ديدار جمعي از اهالي قم با مقام معظم رهبري به اين مناسبت اشاره و بر توجه به توصيه هاي ايشان تاكيد كرد.
حجت الاسلام حسن دهشيري در خطبه هاي نماز جمعه اردستان گفت: مسوولان از اشرافي گري و طاغوت گرايي پرهيز كرده، در جمع مردم باشند، ساده زيستي پيشه كنند، به فكر معيشت مردم باشند و تمام تلاش خود را در راه خدمت به مردم به كار بگيرند.
وي افزود: شاه منفور مردم شد زيرا حكومت را شخصي كرد، مردم را ناديده گرفت و موجب تحكيم سلطه بيگانه بر كشورشد در حالي كه امام (ره) خود را طلبه كوچك و خادم مردم مي ناميد.
امام جمعه اردستان در ادامه با گراميداشت ياد شهداي هسته عليمحمدي و احمدي روشن و اشاره به پرتاب 2 ماهواره به فضا از سوي ايران در بهمن ماه تصريح كرد: سر و صدا بلند كردن دشمنان و سفر بعضي سران آمريكايي به منطقه جهت وحشت انداختن در دل عرب ها و براي تبليغ دشمني با ايران است.
وي در ادامه از بسته شدن شيرهاي برداشت آب شيرين از شهر اردستان انتقاد كرد و خواستار پاسخگويي مسوولان در اين زمينه شد.
دهشيري همچنين با تبريك سالروز ولادت حضرت زينب (س) گفت: آن بانوي بزرگوار صبور و از خود گذشته، عرفان خالص توحيدي داشت كه از مادر و پدر، برادران و فرزندان آنها در كربلا پرستاري كرد و امروز پرستاران براي اين نامگذاري بايد به خود باليده و در آيين هايي مانند نماز جمعه حضور پر رنگ تري داشته باشند.
7431/8123

** يمن درگير نسل كشي است
امام جمعه آران و بيدگل گفت: در كشور يمن يك نسل كشي در جريان بوده و بزرگترين بحران انساني در حال وقوع است.
آيت الله سيد محمد موسوي در خطبه هاي نماز جمعه آران و بيدگل با محكوم كردن جنايت هاي خاندان سعود در كشور يمن افزود: نبود امكانات بهداشتي و درماني مردم آن كشور را تهديد مي كند و همگان شاهد هستند كه نيمي از مركزهاي بهداشتي و درماني آنها نابود شده اما سكوت كردند.
وي با انتقاد از سكوت مدعيان حقوق بشر در برابر اين جنايت ها بيان كرد: كشورهاي حاشيه خليج فارس هم با تاسف به گونه اي در برابر اين جنايت ها سكوت كردند و بي تفاوت هستند كه ناشي از فشارهاي آمريكا و رژيم صهيونيستي است.
امام جمعه آران و بيدگل در ادامه با گراميداشت حماسه 19 دي مردم قم و اشاره به فرمايشات رهبري فرزانه انقلاب به اين مناسبت گفت: مقام معظم رهبري به اشتباه هاي محاسباتي آمريكا اشاره كردند و اينكه دولتمردان آمريكايي هنوز هم خواب نابودي جمهوري اسلامي را در سر مي پرورانند.
وي تصريح كرد: اين بيانات نشان مي دهد كه ما نبايد به خيال هاي باطل و تهديدهاي آمريكايي ها اهميت بدهيم و با شجاعت و عقلانيت راه سرافرازي جمهوري اسلامي را ادامه دهيم؛ چنان كه ملت هميشه در صحنه، توطئه هاي دشمنان را در 40 سال گذشته بي اثر كردند.
موسوي همچنين به سالروز شهادت 2 تن از شهداي هسته اي اشاره كرد و افزود: شهيد عليمحمدي و احمدي روشن در پيشرفت هاي هسته اي نقش موثري داشتند كه ياد و راه آنها نبايد فراموش شود.
وي بيان كرد: پيشرفت هاي هسته اي چشمگير با وجود آن دانشمندان موجب نگراني دشمنان بود كه با ناجوانمردي چهار نفر را ترور كردند، غافل از اينكه راه آنها ادامه خواهد داشت.
7472/8123

**دولتمردان حل مشكلات مردم را در اولويت قرار دهد
اصفهان- ايرنا - امام جمعه گلپايگان گفت: حل مشكلات معيشتي مردم با اهتمام بيشتر در اولويت فعاليت دولتمردان قرار گيرد.
به گزارش ايرنا،حجت الاسلام و المسلمين محمدتقي كرامتي در خطبه هاي عبادي سياسي نماز جمعه گلپايگان در حسينيه امامزاد گان هفده تن و ناصرابن علي(ع) اين شهر با اشاره به ديدار هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامي در سالروز قيام تاريخ‌ساز مردم قم در 19 دي 1356 افزود:در اين ديدار ايشان بار ديگر مهمترين كار امروز مسئولان را رسيدگي به مشكلات معيشتي خواندند.
وي به تلاش و تمركز دشمن در شرايط كنوني بر معيشت مردم اشاره كرد و گفت: در اين برهه از زمان از انبار كردن مواد غذايي، قاچاق، احتكار و گرانفروشي، مال اندوزي و اشرافي گري بايد پرهيز شود و با تقويت توليدات داخلي و خريد آن، توطئه دشمن را خنثي كنيم.
امام جمعه گلپايگان با اشاره به فرازي ديگر از سخنان رهبري در يدار با مردم قم اشاره كرد و گفت: ايشان به محاسبات غلط استكبار در برابر دستگاه محاسباتيِ دقيق نظام اسلامي اشاره كردند، بنابراين همه بايد با تاسي از رهنمودهاي حكيمانه ايشان و نهراسيدن از توطئه دشمنان براي حفظ و پايداري جمهوري اسلامي تلاش كنيم.
كرامتي با تبريك به مناسبت ميلاد حضرت زينب(س) و روز پرستار بر رسيدگي به امور اين قشر خدمتگزار جامعه از سوي مسئولان تاكيد كرد.
ت/7138

**آمريكايي ها در صورت تعرض به ايران سيلي خواهند خورد
اصفهان- ايرنا- امام جمعه موقت نايين گفت: نيروهايي آمريكايي در صورت تكرار تعرض به امنيت ايران در خليج فارس محكم تر از گذشته سيلي خواهند خورد.
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين اكبر دهقان در نمازجمعه اين هفته نايين در رواق فاطميه امامزاده سلطان سيد علي (ع) اين شهر با اشاره به فرمايشات رهبري در جمع مردم قم گفت: توجه به رهنمودهاي رهبري كارساز و كارگشا است.
وي ادامه داد: رهبري فرمودند براي حل مشكلات به روحيه انقلابي و خود باوري نياز است و بايد به جوانان اعتماد كرد زيرا اين قشر آينده سازان كشور هستند.
امام جمعه موقت نايين گفت: جوانان فضاي مجازي را به محيطي براي زدن تو دهني به دشمن تبديل و با اطلاع رساني و بصيرت افزايي آنها را در رسيدن به اهداف شومشان نا اميد كنند.
دهقان بيان كرد: رهبري مانند پدري دلسوز توصيه كردند كساني كه قدرت و مسئوليت دارند از اشرافي گري، اسراف و رفتارهاي طاغوتي اجتناب و مشكلات طبقات ضعيف را رفع كنند چراكه اين خدمتگزاري نعمت بزرگ پرودگار است.
وي با اشاره به چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي افزود: آيين هاي اين ايام بايد با شكوه بيشتر برگزار و در دهه مبارك فجر به محرومان بيشتر رسيدگي شود.
ت 7136
**مهم ترين مولفه پيروزي بر مشكلات اطاعت از ولي فقيه است
اصفهان- ايرنا - امام جمعه موقت خور و بيابانك گفت: يكي از مهمترين مولفه هاي پيروزي مردم بر مشكلات پيروي از فرامين و رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب، حفظ وحدت و حضور پرشور در عرصه هاي مختلف است.
به گزارش ايرنا،حجت الاسلام سيد علي آل داود در خطبه هاي نماز جمعه شهر خور كه در جوار امامزاده سيد داود (ع) افزود: ملت ايران همچون گذشته با اقتدار و صلابت تحريم هاي آمريكا را درهم مي شكند.
به گفته وي تحريم موضوع جديدي نيست ، آمريكا 40 سال است كه با تحريم هاي خود ايران را تهديد مي كند.
خطيب موقت جمعه خور و بيابانك ادامه داد: اقتدار نظام جمهوري اسلامي در جهان بي همتا است و هيچ قدرتي نمي تواند اين نظام ارزشي را از آرمان هايش جدا سازد.
9860

**پيشرفت كشور نيازمند همدلي و همبستگي داخلي است
اصفهان-ايرنا-امام جمعه تيران و كرون گفت: پيشرفت كشور بيش از تعامل هاي بين المللي به همدلي و همبستگي داخلي در بين اقشار مختلف نياز دارد.
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين حسين رشيديان در خطبه هاي نماز جمعه تيران افزود: پيشرفت در عرصه هاي گوناگون كشور به مشاركت داخلي و تلاش بر اساس ظرفيت هاي كشور است و نگاه به بيرون را بايد با نظاره به توانمندي هاي داخلي تغيير داد.
وي بيان كرد: اتحاديه اروپا تعامل با ايران و انجام فعاليت هاي اقتصادي را از سال گذشته ميلاد وعده داده بود اما با گذشت 9 ماه اما تاكنون اتفاقي در حوزه هاي مختلف اقتصادي و توليدي انجام نشده و آن ها به تعهدات خود در برجام عمل نكردند.
امام جمعه تيران و كرون با بيان اينكه كشورهاي آمريكا با دولت آمريكا همكاري مي كنند، خاطرنشان كرد: ايستادگي در برابر زياده خواهي هاي دشمنان و زورگويي آن ها بالاخره زمينه موفقيت و سربلندي را فراهم مي كند.
وي با بيان اينكه دشمن ستيزي در بين ملت ايران وجود دارد، يادآورشد: ملت ايران در راهپيمايي 22 بهمن امسال به عهدشكني ها، تحريم ها و دشمني ها پاسخ مي دهند.
/6026/7131