وحدت و همدلی رمز پیروزی در مقابله با دشمنان است

اراك - ایرنا - امامان جمعه استان مركزی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه بر لزوم وحدت و همدلی آحاد مختلف جامعه در مقابله با دشمنان انقلاب تاكید كردند

به گزارش ایرنا، خطیبان جمعه استان مركزی اقتدار و عزتمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مرهون ایستادگی مردم در مقابل ایادی استكبارعنوان كردند.

*** افزایش هجمه های دشمن نشانه اقتدار نظام اسلامی است
امام جمعه خمین گفت: هجمه های دشمنان و تحریم های اقتصادی نشانه ضعف دشمن و اقتدار نظام اسلامی است.
حجت الاسلام سید «علی حسینی پور» در خطبه های نماز جمعه خمین افزود: بعد از گذشت 40 سال از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی اقتدار نظام نسبت به گذشته بیشتر شده و دشمنان انقلاب دچار آشفتگی و ضعف شده اند.
وی ادامه داد: دشمنان قرآن، اهل بیت (ع) و اسلام نابود شدنی هستند و هر دولتی كه قصد آسیب رساندن به نظام اسلامی را داشته ذلیل می شود.
خطیب نماز جمعه خمین در بخش دیگری از سخنان خود اضافه كرد: طرح استانی شدن انتخابات نمایندگان مجلس باید با تحلیل و بررسی بیشتری پیگیری شود.
وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) درباره قیام 19 دی ادامه داد: 19 دی به عنوان سند ظلم حكومت پهلوی باید برای نسل های آینده تبیین شود.

*** امام جمعه ساوه: توسعه همه جانبه با همدلی و همراهی مردم حاصل می شود.
امام جمعه ساوه گفت: وحدت و همدلی رمز اصلی غلبه بر مشكلات و اقتدار هرچه بیشتر كشور در مقابل بیگانگان است.
حجت الاسلام 'سید ابراهیم حسینی' در خطبه های نماز جمعه شهر ساوه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم اظهار داشت: همه باید این فرمایشات را نصب العین قرار دهیم و در زمینه اقتصادی نیز با خریدن كالاهای داخلی به كمك دولت بیاییم.
وی ادامه داد: انجام تشریفات زائد و برگزاری مراسم های پرهزینه و سنگین برای درگذشتگان رویه ناصوابی است و باید ادای حقوق واجب میت، جایگزین این مراسم ها شود.
خطیب جمعه ساوه با تبریك زادروز ولادت حضرت زینب كبری (س) و روز پرستار گفت: پرستاران از اقشار زحمتكش و صبور جامعه هستند كه لازمه كار آنها تحمل ناملایمات در برابر سختی ها و خدمت به خلق خدا است.
وی گفت: الگوی پرستاران جامعه ما حصرت زینب كبری است كه دلسوزانه برای امام سجاد (ع) و فرزندان امام حسین (ع) پرستاری و ایثارگری كرد.
امام جمعه ساوه بر لزوم هوشیاری در برابر موج شایعه سازی های دشمنان در فضای محازی تاكید كرد و گفت: باید با شایعات به صورت هوشمندانه مقابله كرد.
وی همچنین از مسئولان خواست كه با درك شرایط اقتصادی و معیشتی شهروندان، نسبت به اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی كوشا باشند.
9930/6539/4896