روحیه انقلابی برای حفظ امنیت در دزفول وجود ندارد

دزفول - ایرنا - امام جمعه موقت دزفول با انتقاد از وضعیت ناامنی در این شهرستان گفت: روحیه انقلابی برای حفظ امنیت در دزفول وجود ندارد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در خطبه های نماز جمعه دزفول افزود:
90 درصد سرقت های مسلحانه دزفول توسط سارقان دیگر شهرها انجام می شود، چرا با سارقان برخورد نمی شود چرا سارقان را اعدام نمی كنند، چرا نمی خواهند مسئله ناامنی را در دزفول حل كنند.
وی از سرپرست فرمانداری دزفول خواست از مدیران لایق و توانمند در اداره شهر استفاده كند چرا كه مردم امنیت، آرامش و اشتغال میخواهند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن تبریك میلاد حضرت زینب(س) افزود:متاسفانه درجامعه كنونی ترویج خودنمایی یكی از حقوق زنان معرفی شده در حالی كه این الگو زینبی نیست.
وی افزود:تعداد زنان سرپرست خانواده 86 درصد افزایش یافته كه عامل اصلی آن طلاق است.
وی اضافه كرد:زنان باید آئین معاشرت وسبك زندگی را از زینب (س)بیاموزند.
امام جمعه موقت دزفول ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت جمعی از فدائیان اسلام در 27 دیماه 34 گفت:26 دیماه 57 و فرار شاه زمینه ای برای پیروزی انقلاب بود، قبل از انقلاب مردم نقشی در عرصه سیاسی نداشتند و با ولایتمداری و پیوند امام با امت این اهداف محقق شد.
وی هدف انقلاب را استقلال و جمهوریت دانست وگفت:ولایتمداری موجب استمرار انقلاب شده است.
*گفتمان انقلاب نقشه های دشمن را بی اثر كرده است
حجت الاسلام خسروپناه اضافه كرد :ساخت ماهواره های مختلف و موشك های بالستیك فریاد اعتراض دشمن را بر آورده است.
امام جمعه موقت دزفول با بیان اینكه تفكر غرب زدگی موجب از دست دادن گفتمان انقلاب و استقلال و پیشرفت كشور می شود بر ضرورت بی اعتمادی نسبت به آمریكا تاكید كرد و افزود:روحیه انقلابی تنها راهكار مبارزه با توطئه های دشمن است، روحیه انقلابی به معنای بكارگیری مدیران انقلاب، كارآمد، متعهد، مجلس دولت و قوه قضاییه انقلابی است.
وی ضمن انتقاد از خصوصی سازی كارخانه ها در كشور گفت:خصوصی سازی پتروشیمی كرمانشاه، هفت تپه، آلومینیوم سازی اراك هزاران نفر را بیچاره كرده است.
*تحریم عقل و تدبیر مدیران در كشور مشكل ساز شده است
امام جمعه موقت دزفول افزود:روحیه انقلابی ماهواره می سازد، موشك بالستیك دوربرد، صنعت نظامی، دانش پزشكی را توسعه میدهد با این همه پیشرفت قاچاق پوشاك به 65 درصد رسیده كه مایه تاسف است.
وی بیان داشت:در صنعت خودرو نبود روحیه انقلابی مشكل ساز شده چرا كه این صنعت به دزدان سرگردنه سپرده شده است.
حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینكه نداشتن روحیه انقلابی برای حفظ امنیت موجب پرپرشدن جوانان متعهد در نیروی انتظامی دزفول شده است گفت:در 40 سال اخیر كلیه پیشرفت های كشور با روحیه انقلابی و مدیران لایق محقق شده است، كشورداری فقط با دانش ممكن است.

**آمریكا محاسبات درستی در دیپلماسی خود در قبال ایران ندارد
امام جمعه آبادان گفت: آمریكا محاسبات درستی در دیپلماسی خود در قبال ایران ندارد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلای آبادان اظهار داشت: دشمن سعی دارد با اعمال تحریم های اقتصادی سخت با سیاه نمایی زیرساخت‌های كشور را از بین ببرد.
وی ناامید كردن مردم را یكی از كارهای آمریكا برای اعمال فشار به كشور دانست و افزود: رسانه ها و مدیران نباید زمینه بهره برداری دشمن را فراهم كنند.
حجت الاسلام ابراهیمی پور حضور مردم در صحنه را تنها راه شكست توطئه های دشمنان انقلاب بیان كرد و گفت: مردم نباید فریب نیرنگ دشمن را بخورند.
امام جمعه آبادان بر توجه به معیشت مردم تاكید تكرد و گفت:مجلس در تصویب بودجه كشور ذهن مردم را منحرف نكند و اقتصاد و اولویت های رفاهی مردم را در نظر بگیرد.
وی گفت: متاسفانه اراده قوی برای برطرف كردن مشكلات اقتصادی در برخی از مسولان نیست.
حجت الاسلام ابراهیمی پور با بیان اینكه تمركز دشمن فشار اقتصادی بر قشر محروم است، گفت: دشمن سعی دارد كه مردم را نسبت به انقلاب ناامید كند.
وی به سیاسی بازی اروپا در خصوص برجام اشاره كرد و افزود: نباید منتظر اروپایی ها باشیم بلكه باید با ارائه راهكار های عملیاتی در اقتصاد به فكر معیشت مردم باشیم.

**مردم در اداره امور كشور یاری گر مسئولین باشند
امام جمعه موقت بندرماهشهر گفت: بنا به توصیه مقام معظم رهبری مردم باید با انجام وظایف به مسئولین در اداره امور كشور كمك كنند.
حجت الاسلام سیدنزار موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبری به مردم توصیه می كند كه به مسئولین در اداره كشور كشور كمك كنند، این نشان می دهد وضعیت مطلوب نیست و كار به جای باریك كشیده شده است، انتقاد سازنده خوب است اما باید در كنار آن یاری گر نظام نیز باشیم.
امام جمعه موقت بندرماهشهر اضافه كرد: بخشی از مسئولیت حمایت از تولید داخل بر عهده مردم است، تولید كننده، مصرف كننده و فروشنده محصولات داخلی، خود مردم هستند از این رو مردم باید برای این مهم همت كنند، مقابله با شایعه سازی دشمن نیز از دیگر اقداماتی است كه مردم می توانند به آن مبادرت كنند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها با تاكید بر شرایط جهادی در كشور عنوان كرد: در حال حاضر مهم ترین مسئله جنگ نرم است، امروز جوانان در فضای مجازی فعال هستند، بنابراین جوانان می توانند با هوشیاری از همین فضا برای خنثی كردن توطئه های دشمن استفاده كنند.

**امام جمعه گتوند از عدم اجرای طرح فاضلاب در این شهرستان انتقاد كرد
امام جمعه گتوند گفت:طرح فاضلاب باید از سوی مسئولین ذیربط در این شهرستان اجرا تا معضلات بهداشتی رفع شود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل اسد پور در خطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با انتقاد از عدم اجرای طرح فاضلاب و وضعیت نامناسب در این شهرستان افزود: مسئولین كلان تا شهری باید برای اجرای طرح فاضلاب عزمشان را جزم كنند تا این طرح اجرا شود.
وی گفت: هر زمانی كه در كوچه و بازار شهرستان گتوند قدم می زنید با دیدن وضعیت نامناسب فاضلاب و بهداشت حسرت می خورید، كه نباید به این شكل باشد.
امام جمعه گتوند از فرماندار، نماینده مردم در مجلس، شورای شهر و شهرداری و دیگر مسئولینی كه می توانند در این عرصه خدمت رسانی كنند خواست تا این مشكل را پیگیری و برطرف كنند.
حجت الاسلام اسدپور در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم به پیشرفت ها و موفقیت های كشورمان در دوران انقلاب اشاره كرد و گفت: در چهارمین دهه انقلاب اسلامی، كشورمان می خواهد سه ماهواره را به فضا پرتاپ كند كه آمریكا و غربی ها با شنیدن این خبر عصبانی شدند.

**امام جمعه شوش:وقایع اخیر نشان داد قول و عمل آمریكایی‌ها اعتباری ندارد
امام جمعه شوش گفت: بسیاری از محاسبات دولت آمریكا در باره جمهوری اسلامی ایران اشتباه محض بوده و سودی نصیب آمریكا نكرده است؛ وقایع اخیر نشان داد كه قول و عمل آمریكایی‌ها اعتباری ندارد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد امام درخطبه های نمازجمعه این هفته شوش با اشاره به دیداررهبری با مردم قم ادامه داد: توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری كارساز و كار گشا است و باید به این فرمایشات عمل كرد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند برای حل مشكلات به روحیه انقلابی و خود باوری نیاز است و باید به جوانان اعتماد كرد زیرا این قشر آینده سازان كشور هستند.
امام جمعه شوش گفت: جوانان فضای مجازی را به محیطی برای زدن تو دهنی به دشمن تبدیل و با اطلاع رسانی و بصیرت افزایی آنها را در رسیدن به اهداف شومشان نا امید كنند.
وی درخصوص تقاطع غیر همسطح ورودی شهر شوش نیز گفت: احداث پل در چهار راه ورودی شوش از اول اشتباه بوده ومورد رضایت مردم نبوده است.
امام جمعه شوش گفت:مسیولان شهرستان پیگیری زیادی در این رابطه انجام دادند امیدواریم باحضور تیم كارشناسان پژوهشكده میراث فرهنگی وبررسی این طرح به نتیجه مطلوبی برسند وجواب خوبی به این مردم بدهندكه این نتیجه به نفع همه باشد.
وی افزود:مدافع میراث فرهنگی هستیم امااحداث زیر گذر ربطی به میراث ندارد وآثاری از میراث در این پروژه نیست اما معلوم نیست چرا لجاجت می شود.

**امام جمعه مینوشهر:بی تدبیری و نظارت ضعیف مشكلات اقتصادی را افزایش داده است
امام جمعه مینوشهر گفت: بی تدبیری و نظارت ضعیف مسئولان مشكلات اقتصادی مردم و بیكاری را افزایش داده است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدجواد عادل پور در آیین عبادی سیاسی جمعه نماز جمعه این هفته اصلی ترین مشكلات جوانان را اشتغال بیان كرد و گفت: متاسفانه شاهد بیكاری و فقر در شهرستان هستیم.
وی با انتقاد از افزایش قیمت نان در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر نظارت ها و منابع را مدیریت كنیم و در مقابل مفاسد اقتصادی و راندخواران ایستادگی كنیم قطعا می توان از گرانی جلوگیری كرد.
حجت الاسلام عادل پور افزود: برخی از افراد بیت المال را به نام خصوصی سازی به نفع خود و كسانی كه اهلیت ندارند خرج می كنند. بودجه باید در آن مشكلات معیشتی مردم ، اشتغال، تقویت تولید داخلی لحاظ شود.
وی با اشاره طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: ما مردم مجلسی می خواهند كه نمایندگان آن اصل وظیفه مجلس باشد یعنی قانون گذاری و نظارت باشد ولی متاسفانه همه نمایندگان كار اصلی را رها كردند و به امور فردی می رسند و این امر باعث شده كه كشور دچار مشكل شود.
7280/7467/9858/7278/6068/7100/3015