۲۱ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۲۱
کد خبر: 83166629
۰ نفر
مجيدي: استقلال رويايي در راه است

تهران - ايرنا - مربي جديد تيم فوتبال استقلال تهران گفت: هواداران با صبوري از تيم حمايت كنند، چراكه استقلال رويايي به زودي ظهور خواهد كرد.

به گزارش ايرنا؛ «فرهاد مجيدي» كه هفته گذشته به عنوان مربي تيم فوتبال استقلال انتخاب شد در گفت وگو با سايت باشگاه استقلال در خصوص موضوعات مختلف صحبت كرد كه شرح آنرا در زير مي خوانيد:

*بازگشت به استقلال پس از پنج سال چگونه است؟
مجيدي: هيچگاه از استقلال دور نبودم و با حضور در اولين جلسه تمرين، ياد بزرگان و مربيان سابقم افتادم. روزهاي خيلي خوب و خاطره انگيزي با ناصرحجازي، منصور پورحيدري و غلامحسين مظلومي داشته ام و فوتبال خودم را مديون آنها مي دانم. براي شروع كار مربيگري ام رخصت طلبيده و از بزرگان مي خواهم كه با حمايت ها و راهنمايي هاي خود، تيم را در كسب نتايج درخشان ياري كنند.

*چطور شد كه به عنوان مربي استقلال انتخاب شديد؟
مجيدي: سعي كردم كلاس‌هاي خوبي بروم و نكات آموزشي لازم را ياد بگيرم و نزديك به پنج ماه به صورت عملي در تمرينات تيم جوانان اسپانيول هم حاضر شدم و اكنون مدرك A آسيا را دارم. منتظر بودم تا باشگاه از من دعوت به همكاري كند كه هفته گذشته جلسه نهايي با مديريت و سرمربي باشگاه برگزار شد و قرار شد از نيم فصل به استقلال كمك كنم.

*چرا در گذشته پيشنهاد سرمربي‌گري استقلال را نپذيرفتيد؟
مجيدي: در دوره‌اي پيشنهاد شد و من به دليل اينكه احساس كردم شايد به عنوان سرمربي نتوانم به استقلال كمك كنم، آنرا قبول نكردم. اگر امروز به استقلال آمدم، براي اين است تا به تيم كمك كنم و اين توان را در خود مي‌بينم. راه زيادي براي سرمربي شدن دارم و بايد به تجربياتم اضافه كنم و طبيعي است حضور در كنار شفر، برايم مفيد خواهد بود.

*نظرتان راجع به شفر چيست؟
مجيدي: پانزده سال پيش با شفر قهرمان ليگ امارات شدم و او را به خوبي مي‌شناسم. شفر مربي خوبي است و اگر نسبت به تيم و او نااميد بودم، هرگز به استقلال نمي‌آمدم.

*شرايط باشگاه را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
مجيدي: متاسفم كه هنوز بعد از گذشت چند سال همچنان شاهدم كه استقلال امكانات مناسبي براي تمرين كردن ندارد. برايم عجيب است كه تمرينات نوبت صبح را در يك مجموعه و نوبت عصر را در يك زمين ديگر برگزار كرديم. از اينجا به هوادارانمان مي‌گويم كه توقع‌شان را از تيم و بازيكنان بر اساس امكانات موجود قرار دهند، چراكه مديريت باشگاه به تنهايي نمي‌تواند مشكلات را حل كند.

*در مورد استقبال هواداران از حضورتان در استقلال بگوييد.
مجيدي: هواداران مي‌دانند كه هميشه صادقانه و با تمام وجودم براي شادي دل آنها تلاش كرده‌ام. امروز هم براي رسيدن به موفقيت كوتاهي نمي‌كنم. به هواداران مي گويم كه صبور باشند و با كمك آنها، استقلال رويايي ظهور خواهد كرد.

*چه توصيه‌اي به بازيكنان استقلال داريد؟
مجيدي: تيم خوبي داريم و اگر شانسي براي استقلال قائل نبودم، وارد نمي‌شدم. به عنوان كسي كه قبلا در استقلال بازي كرده و امروز به عنوان برادر بزرگتر در كنار بازيكنان هستم، به آنها توصيه مي‌كنم كه با نظم و انضباط و دوري از حاشيه فقط تمرين كنند و با استفاده از تجربيات شفر، بر كيفيت فني خود اضافه كنند.

*به عنوان سوال آخر، جام ملتهاي آسيا و نتايج تيم ملي ايران را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
مجيدي: تيم ملي با حضور مربي بزرگي چون كي روش و بازيكنان خوب شاغل در اروپا، كار سختي براي قهرماني ندارد. اميدوارم كه در بازيهاي مرحله حذفي بدشانسي و ناداوري به ما صدمه نزند. امسال بعد از چند دهه مي توانيم قهرمان آسيا شويم و دل ملت را شاد كنيم.
ورزشي**3783**2024