توسعه در كشور فقط با تلاش مضاعف محقق مي شود

سنندج - ايرنا - امام جمعه موقت سنندج گفت: ايران از لحاظ اقتصادي، اجتماعي و سياسي در جهان داراي قدرت زيادي است اما براي رسيدن به توسعه همه جانبه در نياز است همه با تلاش مضاعف در اين مسير حركت كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ماموستا فايق رستمي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سنندج اظهار داشت: مردم و مسئولان بايد با همدلي و تعاون در راستاي رفع مشكلات اقتصادي و توسعه كشور گام هاي جدي تري بردارند.
وي تاكيد كرد: بطور قطع با كوشش مضاعف مي توانيم زمينه پيشرفت كشور را در تمام بخش ها فراهم كرده و در مقابل توطئه ها و فشارهاي دشمنان بايستيم.
امام جمعه موقت سنندج در ادامه ضمن تبريك فرا رسيدن ولادت حضرت زينب (س) و روز پرستار افزود: پرستاري از درجه بالايي در دين اسلام برخوردار است و حضرت زينب (س) اول پرستار عالم نمونه يك پرستار عاليقدر است.
ماموستا رستمي بر اهميت توجه به قشر پرستار تاكيد كرد و يادآور شد: پرستاران بايد از زناني مانند حضرت زينب (س) الگو گرفته و در راستاي خدمت به مردم تمام تلاش خود را بكار گيرند.
وي در بخش ديگري از خطبه ها به شخصيت والاي پيامبر (ص) اشاره كرد و گفت: ايشان همواره يار و ياور فقرا و مظلومان و سرچشمه رافت و مهرباني بودند و ما نيز بايد از اين شخصيت بزرگوار درس بگيريم و در اين مسير حركت كنيم.
پنجم جمادي الاول و سالروز ولادت حضرت زينب (س) روز پرستار نامگذاري شده و امسال اين روز مصادف با ۲۲ دي ماه است.
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي كردستان سخنران پيش از خطبه ها نيز فضاي مجازي و اينترنت را در كنار مزيت ها بدليل عدم شناخت بسياري از مردم بويژه جوانان خطرناك دانست و گفت: آسيب به جوانان و قشر كم سن و سال در فضاي مجازي همواره دغدغه رهبر معظم انقلاب و مسئولان كشور است.
سرهنگ مهدي دانش پور افزود: دشمنان ۴۰ سال است بدنبال تهاجم فرهنگي در جامعه ما هستند و امروز با وجود فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي رسيدن به اين هدف براي دشمن آسان تر شده پس مي طلبد والدين و خانواده ها نسبت به استفاده صحيح فرزندان از اين شبكه ها حساسيت داشته باشند.
وي تاكيد كرد: تهاجم فرهنگي در شبكه هاي اجتماعي ارزش هاي ديني و كانون هاي خانواده ها را هدف قرار داده و عدم نظارت خانواده ها، به انحراف جوانان و نوجوانان و در نهايت افزايش آسيب هاي اجتماعي منجر مي شود.
سرهنگ دانش پور نسبت به كلاهبرداري از طريق پرداخت هاي غير مجاز بانكي و عابر بانك ها هشدار داد و يادآور شد: شهروندان نسبت به رعايت نكات ايمني در استفاده از كارت هاي عابر بانك مراقب باشند و به هر كسي اعتماد نكنند.
وي از راه اندازي رمز دوم يك بار مصرف براي كارت هاي عابر بانك به دستور شوراي عالي بانك مركزي خبر داد و اضافه كرد: صاحبان كارت هاي عابر بانك مي توانند به بانك ها مراجعه و از اين امكان جديد بهره گيرند تا خطر سرقت مجازي به حداقل برسد.
7355/9102