حمایت غرب و آمریكا از تروریست ها برخلاف ادعاهای آنان است

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به حمایت برخی كشورهای اروپایی و آمریكا از گروه های تروریستی گفت: حمایت از گروهك های تروریستی در حالی انجام می شود كه این كشورها مدعی حقوق بشر و مبارزه با تروریسم هستند.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: با وجود شعارهای مبارزه با تروریسم، این كشورها به گروهك هایی چون منافقین و الاحوازیه پناه داده و از آنها حمایت می كند.
وی ادامه داد: رئیس جمهور بی خرد آمریكا نیز در همین راستا، دولت عراق را برای حضور مجدد گروهك منافقین در خاك این كشور تحت فشار قرار می دهد لیكن تاكنون این كشور در برابر این خواست نامشروع مقاومت كرده است.
وی اضافه كرد: این گروهك های تروریستی تاكنون مرتكب جنایات بسیاری علیه مردم كشورمان و سایر كشورهای منطقه شده اند.
خطیب جمعه مراغه با بیان اینكه كشورمان قربانی اصلی تروریسم در دنیاست افزود: جمهوری اسلامی همواره در مبارزه با تروریسم و گروهك های تكفیری پیشرو و پیشگام بوده و شهدای بزرگی را در این راه تقدیم كرده است.
آیت الله پورمحمدی با اشاره به اختلافات داخلی دولت آمریكا نیز افزود: دولت این كشور با وجود ادعاهای بسیار، نتوانسته بودجه مورد نظر خود برای ساخت دیوار حائل با مكزیك را تامین كند و همین امر دولت را به تعطیلی كشانیده و این امر نشان دهنده شكاف بزرگ در بین آنان است.
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاری شغلی خطیر برای خدمت به جامعه بوده و پرستاران همواره از اجر عظیم معنوی در نزد پروردگار برخوردارند.
وی با تاكید بر لزوم نگهداری والدین سالخورده توسط فرزندان اضافه كرد: متاسفانه فرهنگ پرستاری از بزرگان و والدین كهنسال در جامعه كه فرهنگی اسلامی بوده در حال فراموشی است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
**
امام جمعه هشترود

مسئولین خدمت به مردم را سرلوحه خود قرار دهند
امام جمعه هشترود در خطبه های نمازجمعه این هفته هشترود افزود: مسئولان باید خادم ملت باشند و بدانند وظیفه ای جزء خدمت بی منت ندارند و ریاستشان مدیون خون شهدا و انقلاب و رهبری است و اگر این ریاست به خدمت و در خدمت مردم نباشد فایده ای ندارد.
حجت الاسلام رحیمی همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت مردم هشترود شد و گفت: شایستگی مردم این خطه از آذربایجان بیش از اینهاست.
وی با بیان اینكه دشمنان در هر لحظه در حال بر نامه ریزی برای دلسرد كردن مردم از انقلاب و نظام و مسئولان خدوم هستند افزود: مسوولان با حفظ وحدت حول محور ولایت و كسب رضایتمندی عمومی مردم نقشه های دشمنان را نقش بر آب كنند.
وی با تبریك ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار به این قشر زحمت كش از آنها خواست حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند و در امر طبابت و پرستاری خستگی به خود راه ندهند.
3077/7487/7486