فرهنگ و هنر، زمینه تعمیق همكاری ایران و پاكستان است

لاهور-ایرنا-سروزیر ایالت پنجاب پاكستان با بیان اینكه زمینه های فراوانی برای گسترش روابط دو كشور همسایه ایران و پاكستان وجود دارد، از بخش فرهنگ و هنر به عنوان زمینه های تعمیق و استحكام این روابط یاد كرد.

به گزارش ایرنا ، «محمدرضا ناظری» سركنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر لاهور پاكستان امروز جمعه با «عثمان بزدار» سروزیر ایالت پنجاب پاكستان دیدار و گفت وگو كرد.
«سردار عثمان بزدار» سروزیر ایالت پنجاب پاكستان در این ملاقات با تشریح دیدگاه های خود در موضوع روابط ایران و پاكستان گفت كه دو كشور می توانند همكاری خود را در زمینه فرهنگ و هنر بیش از گذشته مستحكم كنند.
«محمدرضا ناظری» سركنسول جمهوری اسلامی ایران در لاهور نیز در این دیدار با تجلیل از برنامه اقتصادی 100 روزه دولت ایالتی پنجاب درخصوص تلاش و برنامه ریزی تقویت روابط ایران و پاكستان به ویژه ایالت پنجاب قول مساعد داد.
طرفین در این ملاقات همچنین، با بررسی زمینه های توسعه همكاری ایران و پاكستان به ویژه ایالت پنجاب، بر فراهم شدن فرصت های بیشتر تعمیق روابط دوجانبه تاكید كردند.
ارتقاء همكاری دوجانبه در زمینه های مختلف از جمله تجارت و اقتصاد نیز در این دیدار مورد گفت وگو قرار گرفت.
سركنسول ایران در شهر لاهور پاكستان پیش از این نیز با «چودری شجاعت حسین» رییس حزب مسلم لیگ قائد و نخست وزیر پیشین پاكستان دیدار و گفت وگو كرده بود.
طی آن نشست نیز، درخصوص گسترش روابط دو كشور اسلامی در زمینه های مختلف و موضوعات مورد علاقه طرفین گفت وگو و تبادل نظر شد.
به گزارش ایرنا ، پاكستان چهارمین كشور تولیدكننده شیر در جهان بوده و همكاری دوجانبه این كشور با ایران می تواند در بخش تولیدات فرآورده های لبنی بسیار مطلوب باشد.
ایالت پنجاب و استان های ایران قادر به سرمایه گذاری مشترك در بخش های كشاورزی، دام و طیور، تولید فرآورده های لبنی و دیگر موارد هستند.
ایالت پنجاب پاكستان پرجمعیت ترین ایالت این كشور است و از ایالت های پیشرو در تولیدات كشاورزی است و بیشتر صادرات برنج پاكستان به دیگر كشورها از این ایالت انجام می شود.
تجارت كالا در سیستم تجارت تهاتری نیز گسترش همكاری تجاری دو كشور را به همراه خواهد داشت.
شبك**آساق**6125**1392