عملیات رزم هوایی جنگنده های ارتش اجرا شد

اصفهان- ایرنا- جنگنده های اف 14 و میگ 29 ارتش جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش نیروی هوایی به عملیات رزم هوایی پرداختند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه رزمایش نیروی هوایی ارتش در اصفهان، این جنگنده ها صبح جمعه با پرواز بر فراز منطقه عمومی رزمایش به تعقیب و گریز یكدیگر پرداخته و تاكتیك های پروازی خود را اجرایی كردند.
در ادامه رزمایش، هواپیمای اف پنج در قالب هواپیمای نیروی دشمن وارد منطقه شد كه توسط هواپیمای میگ 29 مورد رهگیری قرار گرفت سپس جنگنده اف پنج موشكی را شلیك كرد كه جنگنده میگ 29 پس از چند ثانیه موشك شلیك شده را منهدم كرد.
سخنگوی هشتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت پس از برگزاری عملیات رزم‌هوایی در جمع خبرنگاران گفت: جنگنده های اف 14 و میگ در این رزمایش بر اساس صحنه واقعی نبرد، عملیات رزم هوایی را اجرایی كردند.
مرحله نهایی و عملیاتی رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت كه از صبح روز گذشته آغاز شده است تا ظهر امروز ادامه خواهد داشت.
تمام پایگاه هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران كشور به منظور برگزاری این رزمایش از روز شنبه كار انتقال نیروها و اماده سازی های لازم به منطور برگزاری رزمایش را از روز شنبه آغاز كرده اند.
سیام*9612**1553