۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳
کد خبر 83166237
۰ نفر
‏سخنگوي فراكسيون اميد ادعاي بخشي را تكذيب كرد

تهران- ايرنا- سخنگوي فراكسيون اميد ادعاي اسماعيل بخشي كارگر كارخانه نيشكر هفت تپه كه مدعي است پس از جريان اعتراض هاي كارگران اين شركت در دوران بازداشت مورد شكنجه قرار گرفته و تا اين لحظه با هيچ گروه تحقيقي چه از طرف دولت، مجلس و قوه‌قضاييه در اين رابطه هيچ گفت وگويي نداشته را تكذيب كرد.

به گزارش پنجشنبه شب ايرنا، فاطمه سعيدي در توئيتي با رد اين ادعا، افزود: بر خلاف آنچه عنوان شده، بخشي روز سه شنبه هفته جاري با وكيلشان به مجلس آمدند و با چهار نفر از اعضاي فراكسيون اميد ديدار و گفت وگو كردند كه يكي از اين افراد خود من بودم!
وي تصريح كرد: ‏ما چهار نفر از طرف فراكسيون اميد ماموريت داشتيم تا با او در مجلس ديدار كنيم. اين جلسه نزديك دو ساعت به طول انجاميد و پس از آن نيز با مسئولان وزارت اطلاعات نشستي برگزار شد.
به گزارش ايرنا، سعيدي روز چهارشنبه و در جمع خبرنگاران از ديدار روز سه شنبه اعضاي فراكسيون اميد با بخشي و وكيل وي خبر داد و افزود: ما در اين جلسه سخنان او را شنيديم، پيگيري هاي ما درمورد ادعاي وي ادامه دارد و نتيجه بررسي ها را بعد از بررسي قوه قضاييه و كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي درخصوص ادعاي بخشي اعلام مي كنيم.
وي همچنين گفت: قرار است هياتي از اين فراكسيون براي بررسي ادعاي بخشي به شوش سفر كند تا با حضور در محل ارزيابي نهايي در اين موضوع را ارائه كند.
سعيدي در ادامه همچنين به جلسه هيات رئيسه فراكسيون اميد با وزير اطلاعات و مديركل اطلاعات استان خوزستان اشاره كرد و افزود: در اين جلسه ادعاي بخشي در مورد شكنجه وي در زمان بازداشت توسط وزارت اطلاعات مورد بررسي قرار گرفت.
وي اضافه كرد: وزير اطلاعات در اين جلسه توضيحاتي در رابطه با ادعاي بخشي به نمايندگان ارائه كرد و در ادامه نيز مديركل اطلاعات استان خوزستان مستنداتي را ارائه داد.
يادآور مي شود اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نيز روز سه شنبه گذشته جلسه اي با حضور وزير اطلاعات و مديران اين وزارتخانه داشتند كه آنان در اين جلسه تاكيد كردند كه بخشي به هيچ وجه در دوران بازداشت اين وزارتخانه شكنجه نشد.
شبد**1953**9122