بانوي دهيار سلماسي به المپياد كشوري راه يافت

اروميه- ايرنا- مديركل امور روستايي و شوراهاي استانداري آذربايجان‌غربي گفت: 'حبيبه كريمي زيندشتي' با قرار گرفتن در جمع 10 دهيار برتر آزمون مكاتبه اي‌ استان، به المپياد كشوري راه يافت.

عارف خدرلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين بانوي دهيار اهل روستاي زاويه‌ جيك بخش مركزي شهرستان سلماس است.
وي با اشاره به اينكه در مجموع يكهزار و 809 دهيار براي حضور در آزمون استاني معرفي شده بودند، اضافه كرد: از اين تعداد 150 نفر در آزمون شركت نكردند.
وي ادامه داد: از يكهزار و 659 دهيار شركت كننده در اين آزمون 183 نفر در هر پنج عنوان نمره قبولي گرفتند كه 10 نفر برتر به المپياد كشوري دهياران كه در بهمن‌ ماه امسال برگزارمي شود، اعزام خواهند شد.
خدرلو در ادامه با بيان اينكه اين آزمون در پنج عنوان مختلف برگزار شد، گفت: آشنايي با وظايف، تشكيلات و جايگاه دهياري‌ها و شوراهاي اسلامي، قوانين و مقررات امور مالي و معاملاتي دهياري و شوراهاي اسلامي، قوانين و مقررات ملي ساخت و ساز در روستا، مديريت بحران شامل اصول ايمني و آتش‌نشاني و مقابله با حوادث پيش ‌بيني نشده در نواحي روستايي و مديريت پسماند روستايي از جمله موارد آزمون بود.
به گزارش ايرنا، آذربايجان غربي 2 هزار و800 روستا دارد كه از اين تعداد، بيش از يكهزار و 800 روستا داراي دهيار است.
7156/2093