وزير خارجه آمريكا: زندانيان سياسي مصر اهميتي براي ما ندارند

تهران - ايرنا- «مايك پومپئو» وزير خارجه آمريكا كه هم اكنون در مصر به سر مي برد در پاسخ به سوالي درخصوص وضعيت زندانيان سياسي مصر، اين موضوع را بي اهميت خواند و گفت: ما در ديدارهايمان فقط به موضوعاتي مي پردازيم كه داراي اهميت باشد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا به نقل از شبكه خبري 'الجزيره'، پمپئو روابط آمريكا با مصر را بسيار راهبردي خواند و گفت: ما با مصر يكي از عميق ترين روابط را در منطقه خاورميانه داريم.
وزير خارجه آمريكا كه چهارشنبه شب براي ديداري دو روزه وارد قاهره شده بود، صبح روز پنجشنبه با «عبدالفتاح السيسي » رييس جمهوري مصر ديدار كرد.
قرار است وي با شماري از مقام هاي عالي رتبه مصري از جمله شيخ الازهر و رهبر مسيحيان مصر ديدار و در دانشگاه آمريكايي قاهره سخنراني كند.
پمپئو پيش از مصر از اردن و عراق ديدار كرده بود و سفر منطقه اي او از هشت كشور خاورميانه تا 25 دي ماه ادامه خواهد داشت.
كارشناسان و ناظران بين المللي سه هدف اصلي ماموريت جديد مايك پومپئو در خاورميانه را تاييد حضور آمريكا در منطقه پس از اعلام خروج نيروهاي اين كشور از سوريه، وارد كردن فشار حداكثري بر ايران و حذف آثار اقدامات باراك اوباما در خاورميانه اعلام كردند.
اظهارات مايك پومپئو در خصوص بي اهميت خواندن زندانيان سياسي مصر در حالي مطرح مي شود كه اين افراد و كشورهاي غربي كه به ظاهر دم از دموكراسي مي زنند با گسترش ناامني، قتل و كشتار در كشورهاي ديگر بزرگترين نقض كننده حقوق بشر در جهان هستند.
كشورهاي غربي و در راس آنها آمريكا و رژيم صهيونيستي كه ادعاي طرفداري حقوق بشري دارند، با ايجاد گروه هاي تروريستي و حمايت از آنها حقوق بشر را بطور كامل نقض مي كنند.
خاورم*9469*1211