۲۰ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۴۸
کد خبر: 83165997
۰ نفر
پمپئو با السیسی دیدار كرد

الجزیره-ایرنا- «مایك پمپئو » وزیر خارجه آمریكا كه شب گذشته برای دیداری دو روزه وارد قاهره شده بود، صبح روز پنجشنبه با «عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر دیدار كرد.

به گزارش ایرنا، «بسام راضی » سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر در صفحه رسمی خود در فیس بوك در این خصوص نوشت، در این دیدار برعمیق بودن شراكت راهبردی دو كشور و اهمیت ادامه مشورت ها و همكاری ها در خصوص مسائل سیاسی و امنیتی منطقه تاكید شد.
بر اساس اعلام سخنگوی ریاست جمهوری مصر، السیسی در این دیدار كه با حضور«سامح شكری» وزیر خارجه و «عباس كامل» رئیس سازمان اطلاعات و امنیت مصر برگزار شد، ادامه هماهنگی ها و همكاری كشورش با آمریكا را در همه زمینه ها و از جمله مبارزه با تروریسم ضروری دانست و گفت، مصر به تلاش های شبانه روزی خود برای از بین بردن آفت تروریسم ادامه می دهد.
رئیس جمهوری مصر در خصوص فلسطین نیز گفت، قاهره خواستار راه حلی عادلانه و فراگیر است كه برپایی دولت فلسطین و حقوق مردم آن را تضمین كند و در این چارچوب آماده همكاری با آمریكا برای بررسی راه های احیای مذاكرات سازش است.
از سوی دیگر پمپئو نیز گفت، كشورش خواستار تقویت روابط راهبردی با مصر و هماهنگی و مشورت با آن در خصوص مسائل موجود در خاورمیانه است .
وزیر خارجه آمریكا در صفحه شخصی خود در توییتر، این دیدار را ثمر بخش دانست و نوشت، آمریكا در خصوص مبارزه با تروریسم و همچنین پایبندی به آزادی ادیان از مصر حمایت می كند.
تارنمای شبكه مصری «اكسترا نیوز » نیز در خصوص این دیدار نوشت، وزیر خارجه آمریكا روابط و شراكت دو كشور را مستحكم و بسیار عمیق دانست .
پومپئو در دیدار با «سامح شكری »همتای مصری اش نیز در خصوص روابط دوجانبه و راه های تقویت آن و همچنین آخرین تحولات در فلسطین، سوریه،یمن و لیبی و مبارزه با تروریسم گفت و گو كرد.
وزیر خارجه آمریكا كه چهارشنبه شب وارد قاهره شد، قرار است باشماری از مقام های عالی رتبه مصری و از جمله شیخ الازهر و رهبر مسیحیان مصر دیدار كند و در دانشگاه آمریكایی نیز سخنرانی خواهد كرد.
خاورم **2041**