چند محل توليد داروهاي غيرمجاز در مشهد كشف شد

مشهد- ايرنا- مدير طب ايراني و مكمل دانشگاه علوم پزشكي مشهد گفت: سه سوله كه در آنها كار توليد، بسته بندي و انبار دارو با عنوان طب اسلامي صورت مي گرفت در مشهد شناسايي و يسته شدند.

دكتر سيدجواد مجتبوي روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين اقدام امروز با مجوز دادگستري خراسان رضوي و حضور ماموران پليس، كارشناسان معاونت غذا و دارو و معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مشهد صورت گرفت.
وي ادامه داد: اين مكانها متعلق به فردي معروف به پدر طب اسلامي ايران و شركاي ديگري مي باشد كه در جاده كلات و خيابان عبادي مشهد مستقر است.
مدير طب ايراني و مكمل دانشگاه علوم پزشكي مشهد گفت: در اين انبارها 11 كارگر كه اغلب اتباع خارجي هستند در شرايط بسيار غيربهداشتي مشغول فراوري و تهيه داروهاي آماده گياهي و نصب برچسبهايي تحت عنوان طب اسلامي بر روي آنها بودند.
وي افزود: پرونده اين موضوع به همراه مستندات و رايانه هاي موجود در محل ضبط و تحويل مقامات قضايي شد.
وي گفت: اين داروها بنا بود در سراسر كشور توزيع شوند كه علاوه بر آسيب به سلامتي مردم سود سرشاري را نصيب مداخله گران با عنوان طب اسلامي مي كرد.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به عنوان متولي اصلي سلامت عمومي در كشور 'طب اسلامي' را به رسميت نمي شناسد و هرگونه اقدام درمان و دارو را با اين عنوان غيرمجاز اعلام كرده است.
3027/1858