۲۰ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۳
کد خبر: 83165796
۰ نفر
مسایل محیط زیست هنوز برای مردم بی اهمیت است

كرمان - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با وجود گذشت حدود چهل سال از عمر انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته ایم فرهنگ سازی مطلوبی برای حفاظت از محیط زیست انجام دهیم و امروز برخی از مسایل این حوزه برای مردم بی اهمیت است.

به گزارش ایرنا، اصغر دانشیان روز پنجشنبه در آیین تكریم و معارفه مدیركل محیط زیست استان كرمان افزود: موضوع محیط زیست امروز در دنیا به عنوان اولویت نخست پذیرفته شده و روسای جمهوری این كشورها به سبب اهمیت این حوزه شخصا ریاست شورای عالی محیط زیست را برعهده می گیرند.
وی اظهار داشت: ریختن زباله در طبیعت در كشورهای توسعه یافته جرم تلقی می شود اما در ایران به راحتی این اقدام توسط مردم انجام می شود.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست كشور با بیان اینكه این سازمان امروز با جنگندگی و فریاد توانسته برای مسئولان ارشد نظام اهمیت محیط زیست را تفهیم كند، گفت: ابتدا باید مجاب شویم و سپس زیر مجموعه خود را در راستای یك هدف هدایت كنیم.
وی عنوان كرد: یك دهه پیش از ماجرای دریاچه ارومیه رئیس سازمان محیط زیست مشكل آب را گوشزد كرد اما كسی به این اخطار توجه نكرد و امروز سوز بی آبی با تمام وجود در كشور احساس می شود.
دانشیان با بیان اینكه تفویض اختیارات از سازمان حفاظت محیط زیست كشور به استان ها، مدیران كل استان ها را از خواب بیدار كرده است افزود: فرایند زمان بر صدور مجوزها كاهش یافته و در این زمینه خود استان باید مسئولیت كارشان را بپذیرد.
وی اضافه كرد: طی بیش از یكسال گذشته 280 طرح بزرگ نیمه تمام در كشور تعیین تكلیف شد و با این اقدام ضمن تحقق توسعه پایدار، اشتغالزایی خوبی در كشور رقم خورده است.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست كشور تصریح كرد: مدیریت در نظام جمهوری اسلامی قلبی بوده و دستوری نیست و امروز توجه به نیروی انسانی باید اساسی ترین وظیفه در بین مدیران باشد.
وی بیان كرد: نوع رفتار، برخورد و كردار باید بدون جناح بندی و باند بازی در مجموعه محیط زیست باشد و امروز باید استعدادهای استان كرمان شناسایی و از آنان استفاده شود.
دانشیان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست باید مدیرانی تربیت كند كه جایگزین مدیران آینده كشور باشند لذا در این سازمان از افراد خارج از سازمان استفاده نمی شود.
همچنین در این آیین مرجان شاكری به عنوان مدیركل جدید حفاظت محیط زیست استان كرمان انتخاب و از خدمات رضا جزینی زاده مدیركل سابق این اداره كل تقدیر شد.
7420/ 5054