117 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در همدان انجام شد

همدان - ایرنا - مدیركل امور اقتصاد و دارایی همدان گفت: 13 طرح به ارزش حدود 117 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید در این استان انجام شده است.

به گزارش ایرنا، سید ناصر محمودی روز پنجشنبه در نشست اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی همدان افزود: هشت طرح از این تعداد با اعتبار 84.5 میلیون دلار به بهره برداری رسیده و چهار طرح به ارزش 32.1 میلیون دلار در حال اجرا است.
وی ادامه داد: همچنین طرح «فرنچ فرایز» منجمد سیب زمینی رزن نیز افزون بر این با سرمایه گذاری هشت میلیون دلار و 175 نفر اشتغالزایی در دست اجرا است.
محمودی با بیان اینكه تاكنون 67 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در همدان جذب شده است افزود: بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی در همدان مربوط به كشور آلمان با 62.4 میلیون دلار است.
مدیركل امور اقتصاد و دارایی استان همدان بیان كرد: همچنین كشورهای آمریكا، ایرلند، استرالیا، هلند، عراق، لبنان هم در همدان سرمایه گذاری كرده اند.
محمودی درباره آخرین وضعیت احداث نیروگاه های خورشیدی در همدان توضیح داد: اجرای هفت طرح نیروگاه خورشیدی با اعتبار 65.1 میلیون دلار و توان تولیدی 50.9 مگاوات مصوب شده است.
وی ادامه داد: تاكنون پنج نیروگاه با توان تولیدی 36.9 مگاوات به بهره برداری رسیده و 2 طرح دیگر با توان 14 مگاوات در دست اجرا است.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اظهار داشت: 966 شماره حساب راكد و غیرضروری دستگاه‌های اجرایی استان همدان مسدود شده است.
وی تاكید كرد: دولت با كنترل این حساب‌ها از دارایی خود مطلع می شود و می‌تواند دارایی اش را مدیریت كند.
7523**2090