جانمایی زیرساخت های ورزشی قم عدالت محور می شود

قم-ایرنا - مدیركل ورزش و جوانان قم با بیان اینكه جانمایی ساخت زیرساخت های ورزشی استان تاكنون به خوبی انجام نشده است گفت: تلاش داریم جانمایی ها عدالت محور و بر مبنای تراكم جمعیتی انجام شود.

به گزارش ایرنا، حسن عابدی روز پنجشنبه در آیین افتتاح آكادمی جودوی قم در مجموعه ورزشی راحله این شهر، افزود: توجه به این امر در مناطق كمتر برخوردار و مناطق دارای تراكم بالا دردستور كار اداره كل ورزش و جوانان است.
وی با بیان اینكه در10 ماه گذشته ، 10 طرح ورزشی با اعتبار 100 میلیارد ریال تكمیل، تجهیز و به بهره برداری رسیده است گفت: تا پایان امسال 4 طرح دیگر از جمله 2 باب خانه جوانان در بخش كهك و دستجرد، زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی جانبازان و همچنین زمین چمن ورزشی بخش كهك به بهره برداری می رسد.
عابدی همچنین با اشاره به روند ساخت سالن ورزشی اختصاصی جودوی قم گفت: زمین مجموعه ورزشی راحله با وسعت پنج هزار مترمربع توسط یكی از خیرین در سال 90 به اداره كل ورزش و جوانان اهدا شد كه تاكنون 3 سالن ورزشی در آن ساخته و در اختیار ورزشكاران استان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اداره كل ورزش و جوانان تنها اداره قم است كه موفق شده با بهره گیری از ماده 27 ، چهار طرح ورزشی نیمه كاره را با مشاركت سرمایه گذاران بخش غیر دولتی به بهره برداری برساند ضمن اینكه 2 طرح ورزشی دیگر نیز تا پایان امسال جهت تكمیل، تجهیز و بهره برداری به بخش خصوصی واگذار می شود.
عابدی افزود: استخر مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی پس از 10 سال كه به مخروبه تبدیل شده بود از طریق ماده 27 و مشاركت بخش خصوصی با اعتبار 26 میلیارد ریال روند تكمیل و در دهه فجر امسال افتتاح می شود.
كلنگ ساخت سالن ورزشی جودو كه اردیبهشت ماه امسال به زمین زده شد با گذشت هشت ماه امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان مورد بهره برداری قرار گرفت.
برای ساخت این سالن ورزشی كه در اختیار هیات ورزشی جودو، جوجیتسو، كوارش و دفاع شخصی قم قرار گرفت، 18 میلیارد ریال هزینه شده است.
مجموعه ورزشی راحله شامل سه سالن ورزشی خانه كاراته، بوكس و جودو است. زمین این مجموعه ورزشی توسط خیر ورزش یار در منطقه نیروگاه قم اهدا شده است.
هم اكنون یك هزار ورزشكار بیمه شده در رشته جودو درقم فعال می باشد كه از این تعداد حدود 130 ورزشكارخانم و 870 ورزشكار آقا می باشد. وجود 25 مربی و 15 داور ملی و بین المللی و فعالیت 15 باشگاه ورزشی از جمله دیگر ظرفیت های این رشته ورزشی در استان است.
7404/ 6133/