مروري بر وضعيت تيم هاي فجر و قشقايي شيراز در دور برگشت ليگ

شيراز-ايرنا- تيم هاي فجر شهيد سپاسي و قشقايي شيراز در حالي دور برگشت ليگ دسته يك را آغاز مي كنند كه در اين تيم ها به ويژه در تيم فجر تغيير و تحولات زيادي صورت گرفته و هر 2 تيم در دور رفت حاشيه هاي بسيار زيادي داشتند.

به گزارش ايرنا اين 2 تيم در نخستين هفته از دور برگشت ليگ دسته يك فوتبال كشور كه از فردا (پنجشنبه) آغاز مي شود به مصاف تيم هاي اكُسين البرز و مس رفسنجان خواهند رفت.
تيم فجر شهيد سپاسي شيراز كه كارنامه بسيار بدي را در دور رفت بر جاي گذاشت، دست به يك خانه تكاني اساسي هم در كادر فني و هم در نزد بازيكنان زد تا خون تازه در رگ هاي اين تيم در دور برگشت كه بازي ها به مراتب سخت تر است، جريان يابد.
دست اندركاران تيم فجر كه در شروع ليگ دسته يك تصميم هاي خوبي نگرفته بودند ابتدا داوود مهابادي كه پيشينه بازيگري و همچنين مربيگري در اين تيم را دارد به عنوان سومين سرمربي در نيم فصل معرفي كردند.
سرمربي جديد تيم فجر به خوبي مي دانست كه تيمش خوب بسته نشده و كار بسيار دشواري را پيش رو دارد، از اين رو تعدادي از بازيكنان كه كارايي خوبي نداشتند را كنار گذاشت و چند بازيكن جديد را به خدمت گرفت تا نقاط ضعف تيمش را بر طرف كند و بتواند فجر را به حاشيه امنيت برساند كه سقوط نكند.
زردپوشان فجرشهيد سپاسي در دور رفت با انجام 15 بازي، 2 بُرد، هشت مساوي و پنج باخت با 14 امتياز در رده دهم جدول قرار گرفتند و با تيم انتهاي جدول هم چهار امتياز فاصله دارد و در نهايت بدترين كارنامه تيم فجر در دوران حياتش رقم خورد.
اين تيم آمار بسيار بدي در تعداد گل هاي زده و خورده دارد كه اين امر بيانگر بد بسته شدن تيم و دير شروع كردن تمرينات تيم در آغاز فصل است .

** تيم فجر را درميانه جدول حفظ مي كنيم
سرمربي جديد تيم فوتبال فجر شهيد سپاسي شيراز به ايرنا گفت: با تغيير و تحولاتي كه در مورد بازيكنان اين تيم صورت گرفته، مقرر شده در پايان رقابت هاي فوتبال دسته يك، تيم را در ميانه جدول حفظ كنيم.
داوود مهابادي افزود: از بازيكناني كه در نيم فصل نخست بازي كردند 17نفر را انتخاب و چهار بازيكن خوب ديگر را نيز اضافه كرديم.
وي ادامه داد: هم اينك يك دروازه بان جديد را به خدمت گرفتيم و در پست هايي هم كه ضعف داشتيم چند بازيكن جديد اضافه شدند.
بايد منتظر ماند و ديد آيا تيم فجر شهيد سپاسي شيراز با توجه به صحبت مربي اين تيم در ميانه جدول باقي خواهد ماند و يا اينكه در ادامه بازي هاي دور رفت دچار مشكل خواهد شد.
تيم فجر بر اساس برنامه ريزي مديران اين باشگاه قرار است ظرف سه سال كه 2 سال آن سپري شده و نشانه هايي هم از ليگ برتري شدن، ندارد پس از 6 سال به سطح اول فوتبال ايران بازگردد.
تيم فجر در نخستين هفته از دور بر گشت ليگ دسته يك فردا (پنجشنبه) در ورزشگاه شهيد دستغيب شيراز ميزبان تيم اكُسين البرز كه در رده پنجم جدول قرار دارد و سرمايه گذاري خوبي هم براي حضور در ليگ برتر كرده، است.

** قشقايي شيراز در نيم فصل جايگاه نسبتا خوبي كسب كرد
اما تيم قشقايي شيراز ديگر نماينده استان فارس كه در دسته دوم فوتبال حضور داشت پس ازخريدن امتياز تيم برق جديد شيراز وارد ليگ دسته يك فوتبال كشور شد و در نيم فصل اول ليگ با وجود حاشيه هاي فراوان اما جايگاه نسبتا خوبي را كسب كرد.
نماينده ايل قشقايي پيش از شروع ليگ يك با اصغر اكبري به عنوان سرمربي كه در دسته دوم با اين تيم كار مي كرد، فعاليت خود را آغاز كرد، اما اين مربي پس از چند هفته جايش را به مهرداد شكاري كه مدرك مربيگري حرفه اي دارد و با تيم هاي برق قديم و جديد شيراز هم سابقه مربيگري دارد، داد.
شكاري، به خوبي مي دانست تيمي كه در دسته دوم حضور دارد براي بازي در يك سطح بالاتر نياز به بازيكنان بسيار خوب دارد كه اين امر نيز محقق شد و اين تيم را با بازيكنان بومي كه شاكله آن را تشكيل مي دادند و سه بازيكن غيربومي به خوبي بست.
تيم قشقايي با مهرداد شكاري، فصل جديد ليگ دسته يك را آغاز كرد و براي تيمي كه تحولات زيادي در آن صورت گرفته نياز به زمان داشت تا تيمش در ليگ روي غلتك بيفتد.
اما در يك اقدام عجولانه و غير كارشناسي، مدير باشگاه قشقايي تصميم گرفت در هفته چهارم عذر مهرداد شكاري را بخواهد و در ادامه هم مدير باشگاه دست به اشتباه بزرگتري زد و ابراهيم طالبي را كه سابقه خوبي از نظر فني در سطح كشور نداشت، جايگزين شكاري كرد.
از آنجا كه معمولا همه تيم ها در ليگ هاي طولاني پس از هفته چهارم به بعد شكل مي گيرند، اين اتفاق از خوش شانسي براي سرمربي جديد قشقايي كه تيمش خوب بسته شده بود، رخ داد و از هفته پنجم به بعد نتايج خوبي گرفت و حتي تا رده اول و دوم جدول هم صعود كرد.
در حالي كه تيم قشقايي، شكل تيمي خود را پيدا كرده بود در هفته دهم به ناگاه سرمربي اين تيم دچار مشكل خانوادگي شد و توسط نيروي انتظامي به دليل شكايت همسرش بازداشت شد تا تيم قشقايي وارد بحران جديدي شود و سير نزولي خود را كه ناشي از تصميم هاي اشتباه مدير اين باشگاه بود، آغاز كرد.
مهدي فروردين كه در كادر فني اين تيم حضور داشت چهارمين مربي بود كه هدايت تيم قشقايي را بر عهده گرفت تا اين مربي جوان و بومي خود را در بوته محكي جديد بگذارد و در نهايت هم توانست اين تيم را از حاشيه ها دور سازد و در پايان نيم فصل با 22 امتياز در رده هفتم جدول نگه داشت.
اين تيم 16 گل زده و 16 گل خورده داشت كه بي شك ناشي از ضعف تيم در اين 2 پست بود كه بايد تقويت مي شد.

** پنجره نقل و انتقالات تيم قشقايي بسته شد
به دليل اينكه تيم قشقايي با صاحب امتياز تيم برق جديد شيراز تسويه حساب مالي نكرده بود، پنجره نقل و انتقالات اين تيم بسته شد، البته از ابتداي فصل هم اين مشكل وجود داشت كه با رايزني مدير كل ورزش و جوانان فارس در فدراسيون اين مشكل حل شد و قشقايي مجوز بازي در ليگ يك را دريافت كرد تا با صاحب امتياز قبلي در يك پروسه تسويه حساب كند.
از آنجا كه همچنان مشكل مالي ميان طرفين باشگاه قشقايي حل نشده است، بر اساس شكايت صاحب امتياز از سوي سازمان ليگ، تيم قشقايي از گرفتن بازيكن جديد در ليگ دسته يك محروم و پنجره نقل و انتقال زمستاني اين تيم بسته شد.
مهدي فروردين، سر مربي جديد تيم قشقايي در پايان دور رفت به گرفتن چندين بازيكن جديد براي تقويت تيمش اشاره كرده بود، حال بايد ببينيم با اين مشكلي كه براي تيمش به وجود آمده آيا مي تواند بازيكنان جديد را به خدمت بگيرد و يا اينكه با همين بازيكنان بايد دور برگشت را سپري كند.
تيم قشقايي در نخستين هفته از دور برگشت ليگ دسته يك فردا (پنجشنبه) در رفسنجان كرمان به مصاف تيم مس اين شهر خواهد رفت كه در انتهاي جدول قرار دارد.
در رقابت هاي فوتبال دسته يك كشور 16 تيم حضور دارند و به صورت دوره اي با هم بازي خواهند كرد و در پايان تيم هاي اول و دوم جواز حضور در ليگ برتر فصل 98 را خواهند گرفت و سه تيم انتهاي جدول هم به دسته دوم مي روند.
7368 /6118