سرانه ورزش در سبد خانوارهاي سمناني تقويت شود

سمنان- ايرنا- معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه‌ منابع استانداري سمنان گفت: اوقات فراغت، تفريح هاي سالم و ورزش در سبد خانوارهاي استان سمنان احيا و تقويت شود.

به گزارش ايرنا، حشمت الله عسگري عصر چهارشنبه در آيين توديع و معارفه مديركل ورزش و جوانان استان سمنان در سالن اجتماعات شركت توزيع برق افزود:حوزه جوانان يكي از حوزه هاي ويژه اي است كه امروز در كشور بسيار حائز اهمين بوده و بايد براي ارتقاء آن تلاش كنيم.
وي افزود: اقدام هاي دولت تدبير و اميد بر پايه تدبير براي جوانان و اميد به نسل جوان و آينده كشور استوار است كه در اين راستا نيز تاكنون تلاش هاي مطلوبي به سود معيشت عمومي اين قشر صورت‌ گرفته است.
وي با اشاره به نقص ها و كمبودهاي موجود در برنامه ها و سندهاي بالادستي در حوزه نشاط اجتماعي خاطر نشان كرد: اوقات فراغت و تفريح خانواده ها و به خصوص جوانان در كشور وضعيت مطلوبي نداشته و اين‌ مهم بايد براي دستيابي به نشاط اجتماعي و سلامت عمومي جامعه، واكاوي شده و راهكارهاي مطلوب در اين حوزه انديشيده شود.
عسگري گفت: توجه به ورزش همگاني، ورزش بانوان و ورزش قهرماني براي رسيدن به جامعه اي شاداب و سالم و افزايش بودجه ورزشي خانوارها بسيار راهگشا است.
معاون استاندار سمنان ارزان‌كردن و مردمي كردن ورزش را راهكار اصلي در دستيابي به اين موضوع دانست.
به گزارش ايرنا، بر اساس سرشماري سال 95 در استان سمنان 193 هزار جوان حضور دارند كه از اين ‌ميزان 81 درصد در شهر و 19 درصد در روستاهاي استان زندگي‌مي‌كنند.
در آئين معارفه مديركل ورزش و جوانان استان سمنان مجتبي جانعلي به عنوان مديركل جديد معارفه و از خدمات فرزاد فتاحي تقدير شد.
7356م/7408