۱۹ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۲۶
کد خبر: 83164722
۰ نفر
فوق العاده با اندكي چاشني ديوانگي

تهران- ايرنا- «توماس توخل» سرمربي تيم پاري سن ژرمن در اظهارنظري با «فوق العاده» خواندن قابليت هاي تاكتيكي «عثمان دمبله» مهاجم بي انضباط باشگاه بارسلونا، او را «كمي ديوانه» خطاب كرد.

به گزارش ايرنا، تارنماي خبري گل روز چهارشنبه نوشت: دمبله بدليل تخلفات انضباطي در فصل جاري به دفعات مورد انتقاد قرار گرفته و همزمان با اين موضوع، به تازگي به فرم ايده آل خود در جمع غول هاي كاتالونيا نيز رسيده است.
مهاجم 21 ساله آبي اناري ها اغلب «ارنستو والورده» سرمربي اين تيم را با دير حاضر شدن در تمرينات از كوره در مي بَرد اما در عين حال، توانايي خلق شگفتي را در زمين بازي دارد.
دمبله جوان تا اينجاي فصل، در مجموع رقابت ها در 23 بازي ، 10 گل و 5 پاس گل به نام خود ثبت كرده و يكي از ابزار كمكي بارسلونا براي صدرنشيني آن ها در لاليگا با 5 امتياز اختلاف نسبت به تيم دوم، محسوب مي شود.
توخل به مدت يك فصل ( 2016 – 2017 ) در تيم بورسيا دورتموند سابقه كار با دمبله را داشته و به عبارتي مي توان گفت استعداد ستاره جوان فرانسوي تحت تعليم وي، شكوفا شد.
عملكرد تحسين برانگيز دمبله در مدت حضورش در دورتموند با 10 گل و 21 پاس گل، آبي اناري ها را براي پرداخت مبلغ 105 ميليون يورو بعلاوه مبلغي به عنوان پاداش در ازاي بهره مند شدن از خدمات اين مهاجم فرانسوي، تهييج كرد.
با اين حال، اگرچه اوضاع در نيوكمپ بدون نوسان براي دمبله پيش نرفت اما توخل مصرانه معتقد است كه توانايي هاي مهاجم مستعد فرانسوي به هيچ عنوان قابل ترديد نيست.
توخل در اين باره اظهار داشت: عثمان بازيكن فوق العاده و به شدت مستعدي است؛ مهارت هاي بارو نكردني او در تك تك لحظات در حين تمرينات كاملا مشهود بود.
وي افزود: او در صورتي كه تمركز داشته باشد مي تواند به هر سطحي از فوتبال برسد. زماني كه براي اولين بار با دمبله حرف زدم، او از تمايلش براي بازي كردن در بارسلونا يعني جايي كه هم اكنون در آن مشغول است، صحبت كرد.
سرمربي پي اس جي تاكيد كرد: علاوه بر اين، او انسان بزرگي است؛ كمي هم ديوانه است.
ورزشي**3991**9118

سرخط اخبار ورزش